Wiadomości

W ciągu ostatniej doby we Francji zmarło 231 osób zarażonych koronawirusem

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Dyrektor generalny resortu zdrowia Jérôme Salomon poinformował dziś, że od początku pandemii we Francji zmarło 1331 osób zarażonych koronawirusem, z czego 231 w ciągu ostatnich 24 godzin. Potwierdzono 25.233 przypadki zakażenia, co oznacza wzrost w ciągu ostatniej doby o 2.933 przypadki. 11.539 osób jest hospitalizowanych, z czego 2.827 jest w ciężkim stanie i przebywa na oddziałach intensywnej terapii. Jedna trzecia hospitalizowanych pacjentów ma mniej niż 60 lat.

Na świecie potwierdzono już ponad 445 tys. zakażeń korona wirusem; liczba ofiar śmiertelnych osiągnęła już prawie 20 tys.

Obecnie to Zachodnia Europa stanowi epicentrum pandemii – o ile bowiem w takich krajach jak Chiny, Korea Południowa czy Japonia udało się w jakimś stopniu opanować sytuację, o tyle tutaj sytuacja z dnia na dzień przedstawia się gorzej.

Tragiczna jest zwłaszcza sytuacja w Hiszpanii, gdzie w ciągu minionej doby zmarło 738 osób zainfekowanych koronawirusem. To rekordowa liczba zgonów w ciągu 24 godzin – poinformowały w środę przed południem hiszpańskie władze sanitarne.

Liczba osób, u których potwierdzono zarażenie koronawirusem, wzrosła w Hiszpanii do 47.610. Spośród nich zmarły 3.434 osoby. Dzień wcześniej w Hiszpanii zmarło 514 osób, co już wydawało się liczbą koszmarną…

Makabra – gigantyczny wzrost liczby zgonów spowodowanych zarażeniem koronawirusem w Hiszpanii

We Włoszech w ciągu ostatnich 24 godzin liczba osób, u których potwierdzono zarażenie koronawirusem, wzrosła o 5.210 – do 74.386. W ciągu ostatniej doby zmarły tam 683 osoby zarażone koronawirusem, przez co łączna liczba ofiar śmiertelnych doszła we Włoszech do 7.503.

Należy podkreślić, że odnotowana w ciągu ostatniej doby liczba zgonów w związku z zarażeniem koronawirusem jest mniejsza niż wczoraj, choć większa niż przedwczoraj i trzy dni temu…

668 nowych zakażeń koronawirusem i 56 ofiar śmiertelnych Covid-19 odnotowano w ciągu ostatniej doby w Belgii – poinformowały w środę władze tego kraju. To jak dotąd najwyższy w Belgii skok zachorowań i zgonów w ciągu 24 godzin.

Spory skok liczby zakażeń i zgonów spowodowanych koronawirusem odnotowano w Belgii


Dramatyczne wieści docierają też do nas także z Wielkiej Brytanii… Coraz gorzej jest też w Niemczech…

Dramatyczny wzrost liczby zgonów z powodu zarażenia koronawirusem w Niemczech

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!