Wiadomości

Spory skok liczby zakażeń i zgonów spowodowanych koronawirusem odnotowano w Belgii

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

668 nowych zakażeń koronawirusem i 56 ofiar śmiertelnych Covid-19 odnotowano w Belgii w ciągu ostatniej doby – poinformowały w środę władze tego kraju. To jak dotąd najwyższy w Belgii skok zachorowań i zgonów w ciągu 24 godzin.

Obecnie to Zachodnia Europa stanowi epicentrum pandemii – o ile bowiem w takich krajach jak Chiny, Korea Południowa czy Japonia udało się w jakimś stopniu opanować sytuację, o tyle tutaj sytuacja z dnia na dzień przedstawia się gorzej.

Liczba zakażeń koronawirusem w Europie przekroczyła 200 tysięcy, podliczyła agencja AFP. Ponad połowę z nich zdiagnozowano we Włoszech – 64 tys. oraz w Hiszpanii – 40 tys. Blisko 11 tys. osób zmarło. Europa jest najbardziej obecnie dotkniętym przez nowy patogen kontynentem. Kolejne miejsce zajmuje Azja ze 100 tysiącami przypadków i ponad 3,5 tys. zgonów.

Z tragiczną sytuacją mamy do czynienia we Włoszech. W ciągu ostatnich 24 godzin zmarły w tym kraju 743 osoby zarażone koronawirusem, tak że łączna liczba ofiar śmiertelnych wzrosła tam do 6.820. Liczba osób, u których potwierdzono zakażenie, wzrosła o 6.820 – do 69.176.

Dramatyczne wieści docierały wczoraj do nas zwłaszcza z Hiszpanii, Francji i Wielkiej Brytanii…

W Hiszpanii w ciągu jednej doby, jak informowano wczoraj, z powodu koronawirusa zmarło 514 osób; łączna liczba zgonów po zakażeniu SARS-CoV-2 wzrosła tym samym do 2.696 – poinformował rząd we wtorek. Liczba infekcji wzrosła w tym czasie o więcej niż 6,5 tys., do 39,673. Już wczoraj sytuacja zdawała się być tragiczna, a dziś jest jeszcze gorzej…

Dramat w Hiszpanii – ponad pięćset zgonów w ciągu ostatniej doby

Liczba zgonów spowodowanych zakażeniem koronawirusem wzrosła we Francji w ciągu jednej doby o 244 – do 1.100. Liczba osób, u których potwierdzono zakażenie, wzrosła do 22.304.

Rośnie liczba zgonów z powodu zarażenia koronawirusem we Francji

Kolejne 87 osób zmarło w Wielkiej Brytanii z powodu koronawirusa, w efekcie czego łączna liczba zgonów zwiększyła się do 422.

Fatalne wieści z Belgii i Holandii – prawie sto zgonów w ciągu ostatniej doby

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!