Wiadomości

Ministerstwo Zdrowia: Liczba osób, u których potwierdzono zarażenie koronawirusem, wzrosła do 1051

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Mamy 20 nowych przypadków zakażenia #koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 5 osób z woj. śląskiego, 4 osób z woj. małopolskiego, 3 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 2 osób z woj. świętokrzyskiego, 2 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. lubelskiego oraz po 1 osobie z woj. podlaskiego i zachodniopomorskiego. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 1051/14 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) – poinformowało Ministerstwo Zdrowia.

Wcześniej poinformowano o 74 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Potwierdzone przypadki dotyczą: 39 osób z woj. mazowieckiego, 15 osób z woj. łódzkiego, 5 osób z woj. dolnośląskiego, 4 osób z woj. śląskiego, 4 osób z woj. świętokrzyskiego, 2 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. podlaskiego i po jednej osobie z woj. zachodniopomorskiego, woj. opolskiego i woj. małopolskiego.

Jednocześnie poinformowano, że w szpitalu w Skarżysku Kamiennej zmarła 14 osoba zakażona koronawirusem. To 80-letni mężczyzna, który miał choroby współistniejące.

Cztery godziny wcześniej poinformowano o 31 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Potwierdzone przypadki dotyczyły: 11 osób z woj. dolnośląskiego, 7 osób z woj. wielkopolskiego, 4 osób z woj. podkarpackiego, 2 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 2 osób z woj. lubuskiego, 2 osób z woj. śląskiego oraz po 1 osobie z woj. małopolskiego, opolskiego i warmińsko-mazurskiego.

Równocześni poinformowano, że w szpitalu w Bolesławcu z powodu koronawirusa zmarł 71-letni mężczyzna.

Rano poinformowano o 26 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Potwierdzone przypadki dotyczyły: 9 osób z woj. śląskiego, 4 osób z woj. wielkopolskiego i lubelskiego, 3 osób z woj. zachodniopomorskiego i woj. warmińsko-mazurskiego, 2 osób z woj. podkarpackiego i 1 osoby z woj. małopolskiego.

Jednocześnie poinformowano, że w szpitalu we Wrocławiu zmarły dwie osoby – 41-letni oraz 71-letni mężczyzna, którzy mieli choroby towarzyszące.

Jak już informowaliśmy wcześniej, w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu, który jest szpitalem zakaźnym, zmarł w nocy pacjent zakażony koronawirusem. Rzeczniczka szpitala Urszula Małecka poinformowała, że zmarły z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem to mężczyzna w średnim wieku, który przez kilka dni był leczony na OIOM-ie. To 11. ofiara epidemii w naszym kraju.

Tej samej nocy w tej placówce, ale nie wiadomo było jeszcze, czy kolejny zmarły był zakażony nowym patogenem.

We Wrocławiu zmarł mężczyzna zarażony koronawirusem

Z dniem 25 marca rząd wprowadził ograniczenia w zakresie przemieszczania się, a także ograniczenia liczby pasażerów w komunikacji miejskiej (w pojeździe nie może znajdować się więcej osób aniżeli połowa miejsc siedzących). Wprowadzany jest też zakaz wychodzenia z domu poza sytuacjami niezbędnymi. Nie wolno się gromadzić w grupach większych niż dwuosobowych. Obostrzenia będą obowiązywać do 11 kwietnia.

Premier: Od 25 marca wprowadzamy ograniczenia w przemieszczaniu się

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!