Wiadomości

Makabra – gigantyczny wzrost liczby zgonów spowodowanych zarażeniem koronawirusem w Hiszpanii

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W Hiszpanii w ciągu minionej doby zmarło 738 osób zainfekowanych koronawirusem. To rekordowa liczba zgonów w ciągu 24 godzin – poinformowały w środę przed południem hiszpańskie władze sanitarne.

Liczba osób, u których potwierdzono zarażenie koronawirusem, wzrosła w Hiszpanii do 47.610. Spośród nich zmarły 3.434 osoby. Wczoraj w Hiszpanii zmarło 514 osób, co już wydawało się liczbą koszmarną…

Dramat w Hiszpanii – ponad pięćset zgonów w ciągu ostatniej doby

Hiszpański resort obrony zdecydował o zamrożeniu części programów zbrojeniowych oraz przesłaniu do państw członkowskich NATO prośby o sprzęt. Wszystko to w związku z epidemią koronawirusa wywołującego chorobę COVID-19, czego mocno doświadcza w ostatnich dniach Hiszpania – informuje Dziennik Zbrojny.

Hiszpania zamraża programy zbrojeniowe

Obecnie to Zachodnia Europa stanowi epicentrum pandemii – o ile bowiem w takich krajach jak Chiny, Korea Południowa czy Japonia udało się w jakimś stopniu opanować sytuację, o tyle tutaj sytuacja z dnia na dzień przedstawia się gorzej.

Liczba zakażeń koronawirusem w Europie przekroczyła 200 tysięcy, podliczyła agencja AFP. Ponad połowę z nich zdiagnozowano we Włoszech – 64 tys. oraz w Hiszpanii – 40 tys. Blisko 11 tys. osób zmarło. Europa jest najbardziej obecnie dotkniętym przez nowy patogen kontynentem. Kolejne miejsce zajmuje Azja ze 100 tysiącami przypadków i ponad 3,5 tys. zgonów.

Z tragiczną sytuacją mamy do czynienia we Włoszech. W ciągu ostatnich 24 godzin zmarły w tym kraju 743 osoby zarażone koronawirusem, tak że łączna liczba ofiar śmiertelnych wzrosła tam do 6.820. Liczba osób, u których potwierdzono zakażenie, wzrosła o 6.820 – do 69.176.

668 nowych zakażeń koronawirusem i 56 ofiar śmiertelnych Covid-19 odnotowano w ciągu ostatniej doby w Belgii – poinformowały w środę władze tego kraju. To jak dotąd najwyższy w Belgii skok zachorowań i zgonów w ciągu 24 godzin.

Dramatyczne wieści docierały wczoraj do nas zwłaszcza z Francji i Wielkiej Brytanii…

Liczba zgonów spowodowanych zakażeniem koronawirusem wzrosła we Francji w ciągu jednej doby o 244 – do 1.100. Liczba osób, u których potwierdzono zakażenie, wzrosła do 22.304.

Rośnie liczba zgonów z powodu zarażenia koronawirusem we Francji

Kolejne 87 osób zmarło w Wielkiej Brytanii z powodu koronawirusa, w efekcie czego łączna liczba zgonów zwiększyła się do 422.

Fatalne wieści z Belgii i Holandii – prawie sto zgonów w ciągu ostatniej doby

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!