Wiadomości

Dramatyczny wzrost liczby zgonów z powodu zarażenia koronawirusem w Niemczech

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak wynika z ostatnich danych, w Niemczech zakażenie koronawirusem potwierdzono u 32.991, z których 159 zmarło. Tylko w ciągu ostatnich 24 godzin zmarło tam 36 osób, co jest liczbą rekordową.

Obecnie to Zachodnia Europa stanowi epicentrum pandemii – o ile bowiem w takich krajach jak Chiny, Korea Południowa czy Japonia udało się w jakimś stopniu opanować sytuację, o tyle tutaj sytuacja z dnia na dzień przedstawia się gorzej.

Liczba zakażeń koronawirusem w Europie przekroczyła 200 tysięcy, podliczyła agencja AFP. Ponad połowę z nich zdiagnozowano we Włoszech – 64 tys. oraz w Hiszpanii – 40 tys. Blisko 11 tys. osób zmarło. Europa jest najbardziej obecnie dotkniętym przez nowy patogen kontynentem. Kolejne miejsce zajmuje Azja ze 100 tysiącami przypadków i ponad 3,5 tys. zgonów.

Z tragiczną sytuacją mamy do czynienia we Włoszech. W ciągu ostatnich 24 godzin zmarły w tym kraju 743 osoby zarażone koronawirusem, tak że łączna liczba ofiar śmiertelnych wzrosła tam do 6.820. Liczba osób, u których potwierdzono zakażenie, wzrosła o 6.820 – do 69.176.

Wczoraj odnotowano tam 602 zgony i 4.790 nowych zakażeń, podczas gdy przedwczoraj – 651 zgonów i 5.560 nowych zakażeń. Wydawało się więc, że mamy tendencję spadkową, jako że trzy dni temu, kiedy to zanotowano rekord, były tam 793 zgony i 6.557 nowych zakażeń. Można było sądzić, że oto pojawiło się światełko w tunelu. Niestety, dziś znowu liczba nowych zakażeń i zgonów gwałtownie skoczyła…

Dramatyczne wieści docierały wczoraj do nas zwłaszcza z Hiszpanii, Francji, Wielkiej Brytanii, Belgii i Holandii…

W Hiszpanii w ciągu jednej doby, jak informowano wczoraj, z powodu koronawirusa zmarło 514 osób; łączna liczba zgonów po zakażeniu SARS-CoV-2 wzrosła tym samym do 2.696 – poinformował rząd we wtorek. Liczba infekcji wzrosła w tym czasie o więcej niż 6,5 tys., do 39,673. Już wczoraj sytuacja zdawała się być tragiczna, a dziś jest jeszcze gorzej…

Dramat w Hiszpanii – ponad pięćset zgonów w ciągu ostatniej doby

Liczba zgonów spowodowanych zakażeniem koronawirusem wzrosła we Francji w ciągu jednej doby o 244 – do 1.100. Liczba osób, u których potwierdzono zakażenie, wzrosła do 22.304.

Rośnie liczba zgonów z powodu zarażenia koronawirusem we Francji

W Belgii w ciągu 24 godzin zmarły z powodu zarażenia koronawirusem 34 osoby, jeszcze gorzej jest w sąsiedniej Holandii, gdzie śmierć zabrała 63 osoby. Jeszcze gorzej mają się sprawy w Holandii, gdzie w ciągu ostatniej doby na COVID-19 zmarły kolejne 63 osoby; w sumie odnotowano 276 ofiar śmiertelnych.

Gwałtownie pogarsza się sytuacja w Wielkiej Brytanii

Kolejne 87 osób zmarło w Wielkiej Brytanii z powodu koronawirusa, w efekcie czego łączna liczba zgonów zwiększyła się do 422.

Fatalne wieści z Belgii i Holandii – prawie sto zgonów w ciągu ostatniej doby

/Foto: AP/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!