Wiadomości

Kolejne straszne doniesienia z Włoch, aczkolwiek nie tak straszne jak wczoraj…

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

We Włoszech w ciągu ostatnich 24 godzin liczba osób, u których potwierdzono zarażenie koronawirusem, wzrosła o 5.210 – do 74.386. W ciągu ostatniej doby zmarły tam 683 osoby zarażone koronawirusem, przez co łączna liczba ofiar śmiertelnych doszła we Włoszech do 7.503.

Należy podkreślić, że odnotowana w ciągu ostatniej doby liczba zgonów w związku z zarażeniem koronawirusem jest mniejsza niż wczoraj, choć większa niż przedwczoraj i trzy dni temu…

Do 29 wzrosła we Włoszech liczba zmarłych lekarzy zakażonych koronawirusem. Łącznie zakażenie potwierdzono u ponad 5 tys. pracowników służby zdrowia w całym kraju.

Na świecie potwierdzono już ponad 445 tys. zakażeń korona wirusem; liczba ofiar śmiertelnych osiągnęła już prawie 20 tys.

Obecnie to Zachodnia Europa stanowi epicentrum pandemii – o ile bowiem w takich krajach jak Chiny, Korea Południowa czy Japonia udało się w jakimś stopniu opanować sytuację, o tyle tutaj sytuacja z dnia na dzień przedstawia się gorzej.

Tragiczna jest zwłaszcza sytuacja w Hiszpanii, gdzie w ciągu minionej doby zmarło 738 osób zainfekowanych koronawirusem. To rekordowa liczba zgonów w ciągu 24 godzin – poinformowały w środę przed południem hiszpańskie władze sanitarne.

Liczba osób, u których potwierdzono zarażenie koronawirusem, wzrosła w Hiszpanii do 47.610. Spośród nich zmarły 3.434 osoby. Dzień wcześniej w Hiszpanii zmarło 514 osób, co już wydawało się liczbą koszmarną…

Makabra – gigantyczny wzrost liczby zgonów spowodowanych zarażeniem koronawirusem w Hiszpanii

668 nowych zakażeń koronawirusem i 56 ofiar śmiertelnych Covid-19 odnotowano w ciągu ostatniej doby w Belgii – poinformowały w środę władze tego kraju. To jak dotąd najwyższy w Belgii skok zachorowań i zgonów w ciągu 24 godzin.

Spory skok liczby zakażeń i zgonów spowodowanych koronawirusem odnotowano w Belgii


Dramatyczne wieści docierają też do nasz Francji i Wielkiej Brytanii… Coraz gorzej jest też w Niemczech…

Dramatyczny wzrost liczby zgonów z powodu zarażenia koronawirusem w Niemczech

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!