Gospodarka Wiadomości

Wartość złoża bursztynu odkrytego przy okazji budowy przekopu Mierzei Wiślanej jest równa kosztom tejże inwestycji

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Ministerstwo Gospodarki Wodnej i Żeglugi Śródlądowej zleciło przeprowadzenie szczegółowych badań, które mają określić wielkość złóż bursztynu w miejscu przekopu Mierzei Wiślanej – poinformował TVN24 bis. Wstępne szacunki wskazują, że zysk z jego wydobycia pokryje całość kosztów przekopu Mierzei.

Szacunkowa wartość tych złóż to blisko 900 milionów złotych, a więc mniej więcej tyle samo, ile ma kosztować przekop. „W ramach przygotowania projektu przekopu Mierzei Wiślanej i uzyskiwania wszelkich pozwoleń, przeprowadzone zostały badania na obecność bursztynu. Potwierdziły one, że w pewnych miejscach bursztyn tam jest, prawdopodobnie w dwóch miejscach” – poinformował TVN24 bis Michał Kania z biura prasowego MGWiŻŚ. Resort zlecił już szczegółowe badania, aby poznać wielkość złóż, głębokość na jakiej się znajdują oraz określić możliwość wydobycia.

Do tej pory jednym z głównych argumentów polityków totalnej opozycji przeciwko przekopowi Mierzei był fakt, że jest to projekt „nieuzasadniony ekonomicznie”. Ciekawe, co teraz wymyślą?

Czytaj też:

Komisja Europejska doprowadzi do wstrzymania prac przy budowie przekopu Mierzei Wiślanej?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!