Wiadomości

Ministerstwo Obrony Armenii poinformowało o zestrzeleniu trzech azerbejdżańskich samolotów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Zaciekłe walki trwają na północnym i południowym kierunku linii kontaktowej w Karabachu – poinformowała sekretarz prasowy armeńskiego Ministerstwa Obrony Shushan Stepanyan.

„Przeciwnik skoncentrowawszy duże siły w tych rejonach przeszedł do ataku. Jednostki armeńskie powstrzymują natarcie wroga, zadając mu ciężkie straty” – napisała na Facebooku.

Następnie Shushan Stepanyan poinformowała o zestrzeleniu trzech azerbejdżańskich samolotów. Najpierw zamieściła informację o zestrzeleniu ok. godz. 8.25 jednego samolotu…

Później dodała, że zestrzelono jeszcze dwa samoloty…

Ministerstwo Obrony Azerbejdżanu poinformowało z kolei o zdobyciu miasta Talisz, natarcie posuwa się też naprzód w rejonie na wschód od miasta Madagis. Wygląda więc na to, że wokół zgrupowania wojsk armeńskich w północno wschodniej części enklawy, o którą toczą się walki, może lada dzień zamknąć się pierścień okrążenia, o ile wcześniej nie wycofają się z zajmowanych pozycji.

Na stronach tureckich i azerbejdżańskich znajdujemy też liczne kolejne filmy ze skutecznych ataków azerbejdżańskich dronów uderzeniowych.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!