Wiadomości

Ambasador USA została wezwana na wyjaśniającą rozmowę do MSZ

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Wtorkowy wywiad Georgette Mosbacher dla Wirtualnej Polski doprowadził do odwołania przez szefa polskiego MSZ Zbigniewa Raua wcześniej zaplanowanego spotkania z ambasador USA i do wezwania jej do ministerstwa.

Wirtualna Polska informuje, że po opublikowanym we wtorek w tym portalu wywiadzie z Georgette Mosbacher, w którym ambasador powiedziała, że Polska w kwestii LGBT jest po złej stronie historii, doszło do dwóch znaczących działań dyplomatycznych strony polskiej.

Po pierwsze Zbigniew Rau odwołał zaplanowane na ten sam dzień spotkanie z amerykańską ambasador. Po drugie została ona wezwana na czwartek na spotkanie na niższym szczeblu w tej sprawie. Odbyta dziś rozmowa między Mosbacher i wiceministrem Marcinem Przydaczem miała wyjaśnić kwestie dyskusyjne i sporne.

Wirtualna Polska cytuje polityka z otoczenia Ministerstwa Spraw Zagranicznych. \

– Po wywiadzie, z którego dowiedzieliśmy się o możliwych konsekwencjach biznesowych i militarnych w stosunku do Polski, musieliśmy jakoś zareagować – twierdzi źródło portalu.

– Chodziło o uzyskanie wyjaśnień, jak pani ambasador uzasadnia swoje stanowisko odnośnie do traktowania mniejszości seksualnych w naszym kraju. Tutaj nie mogą istnieć między sojusznikami jakiekolwiek niedomówienia – dodał polityk.

/wprost.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!