Europa Wiadomości

Grecka policja aresztowała pracowników niemieckich organizacji pozarządowych za nielegalny przemyt imigrantów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak podaje portal brulion24.pl grecka policja aresztowała pracowników niemieckich organizacji pozarządowych  za nielegalny przemyt. W opinii greckich organów ścigania, aresztowani nie pomagali uchodźcom, lecz trudnili się przemytem ludzi za wynagrodzeniem.

Grecka policja rozpracowała grupę przemytników, którzy dowozili migrantów na wyspę Lesbos. Wśród nich są osoby z aż czterech organizacji pozarządowych (NGO). Wśród 35 aresztowanych było 33 członków organizacji pozarządowych z Niemiec, Austrii, Hiszpanii, Norwegii, Francji, Bułgarii i Szwajcarii – podała grecka gazeta Protothema.

Ponadto prowadzone jest dochodzenie w sprawie Irańczyka i Pakistańczyka – związanych z grupą. Policja zakłada, że ​​podejrzani rozpoczęli pracę w czerwcu ubiegłego roku. Od tego czasu 32 razy zorganizowali przeprawy dla migrantów, przywożąc do Grecji ponad 3000 nielegalnych imigrantów i uchodźców.

Gang przemytników wykorzystywał zamknięte grupy i aplikacje internetowe do wymiany informacji, na przykład o miejscu, w którym łodzie wypłyną i przypłyną.  Oskarżeni wymieniali również szczegóły dotyczące obozu dla uchodźców Morii na wyspie Lesbos. Policja próbuje teraz śledzić przepływy finansowe grupy, aby ustalić, czy byli oni związani z mafiami po drugiej stronie Morza Śródziemnego.

W zeszłym roku przemytnicy potwierdzili włoskim dziennikarzom, że współpracują z organizacjami pomagającymi uchodźcom. Teraz może okazać się, że  podobnie dzieje się w Grecji.

Co na to Angela?

Źródło: brulion24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!