Świat Wiadomości Żydzi

Żydzi zabili już ponad 15 tysięcy palestyńskich cywilów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Sytuacja w sektorze zdrowia w Gazie jest „niewyobrażalna” – ostrzegł w niedzielę szef Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), odnosząc się do danych o 15200 ofiarach cywilnych żydowskich ataków.

Żydzi zabili już ponad 15 tysięcy palestyńskich cywilów. „Doniesienia o trwających działaniach wojennych i ciężkich bombardowaniach w Gazie są przerażające” – napisał Tedros Adhanom Ghebreyesus na platformie X.

„Nasz zespół odwiedził szpital medyczny Nassar na południu. Było w nim przepełnionych 1000 pacjentów, czyli 3 razy więcej niż jego pojemność” – powiedział Tedros, dodając, że „niezliczone osoby szukały schronienia, wypełniając każdy zakątek placówki”.

Szef WHO stwierdził, że „pacjenci przebywali pod opieką na podłodze, krzycząc z bólu”. Podkreślił, że „te warunki są więcej niż nieodpowiednie – niewyobrażalne dla zapewnienia opieki zdrowotnej”.

„Nie mogę znaleźć wystarczająco mocnych słów, aby wyrazić nasze zaniepokojenie tym, czego jesteśmy świadkami” – dodał Tedros. Jednocześnie powtórzył swoje wezwanie do „natychmiastowego zawieszenia broni”.

W piątek 1 grudnia armia izraelska wznowiła bombardowania Strefy Gazy. Stało się to tuż po ogłoszeniu zakończenia tygodniowego zawieszenia broni z palestyńską grupą oporu Hamasem.

Od 7 października w wyniku transgranicznego ataku Hamasu w izraelskich atakach zginęło już ponad 15 200 Palestyńczyków, głównie dzieci i kobiet.

Oficjalna liczba ofiar śmiertelnych w Izraelu wynosi 1200.

Polecamy również: Portugalia likwiduje katolicki symbol na herbie państwowym

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!