Gospodarka Polska Wiadomości Żydzi

Żydowski grandziarz przejmuje kolejne media w Polsce

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

 Ogólnopolski dziennik “Rzeczpospolita” zmienił właściela. Holenderska spółka Pluralis, której głównym udziałowcem jest George Soros,  dokupiła 13,43 proc. akcji odpowiadającej za “Rzeczpospolitą” spółki Gremi Media, zwiększając w ten sposób swój udział do 52 proc.

Żydowski grandziarz przejmuje kolejne media w Polsce? Nowy większościowym właścicielem wydawcy “Rzeczpospolitej” została spółka zarejestrowana w Holandii, w której wpływy ma George Soros. O transakcji pisze nie tylko polska, ale też zagraniczna prasa. Bloomberg opisuje ją w kontekście zbliżających się wyborów i nacisków na media.

Na polskim rynku mediowym dzieją się ciekawe rzeczy. Jeden z głównych właścicieli spółki Gremi Media, do której należą m.in. “Rzeczpospolita” i “Parkiet”, poinformował o sprzedaży istotnej części akcji. Mowa o firmie KCI (należy do Grzegorza Hajdarowicza), która sprzedała ponad 240 tys. akcji uprzywilejowanych w spółce Gremi Media, holenderskiej spółce Pluralis. W efekcie operacji KCI przestał być największym akcjonariuszem Gremi Media, a nowym, większościowym udziałowcem (52 proc. głosów) został sorosowski Pluralis.

Bloomberg wskazuje, że “spółka wspierana przez fundusz George’a Sorosa zwiększy swoje udziały w głównym polskim wydawcy gazet”. W tle transakcji przypomina o zbliżających się wyborach parlamentarnych i fakcie, że Grzegorz Hajdarowicz wielokrotnie narzekał na presję polityczną na rynku mediów.

Udziałowcem w Pluralis jest Soros Economic Development Fund. Zaangażowanie pośrednie George’a Sorosa w tę inwestycję jest tym ciekawsze, że jego fundacja w ostatnich tygodniach ogłosiła wycofywanie się z działalności w Unii Europejskiej.

“Soros od dawna wspierał demokratyczne cele w byłym komunistycznym bloku wschodnim” — pisze Bloomberg. Dodaje do tego, że “rządząca partia Prawo i Sprawiedliwość stara się zacieśnić kontrolę nad niezależnymi mediami w Polsce, starając się utrzymać władzę przez trzecią kadencję z rzędu w wyborach zaplanowanych na 15 października”.

NASZ KOMENTARZ: Trwa wojna o rynek medialny w Polsce. Przypomnijmy, że w 2021 roku państwowy PKN Orlen rozważał kupno spółki Gremi Media, wydającej “Rzeczpospolitą” i “Parkiet”. Miał nawet uczestniczyć w zaawansowanych rozmowach na ten temat. Plan nie udał się i wymienione media przejął żydowski spekulant i promotor wszelakiej zgnilizny moralnej, George Soros. Wskazuje to, że już wkrótce “Rzeczpospolita” może przybrać ściekową formę znaną z “Gazety Wyborczej” i jej podobnym, żydowskim mediom dla Polaków.

Polecamy również: UE potępiła izraelskiego ministra za rasistowskie wybryki

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!