Polska Wiadomości

Gruzini udawali Ukraińców i pobili Polaków

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Prokuratura wszczęła dochodzenie w sprawie pobicia sześciu Polaków na Bulwarach Wiślanych w Warszawie. Dotychczas ustalono, że za przestepstwo odpowiedzialni są obywatele Gruzji, którzy fałszywie podawali się za ukraińskich patriotów. Na opublikowanym w sieci nagraniu widać, że nosili oni ukraińską flagę i zmuszali Polaków do wykrzykiwania słów “Slava Ukraini”

Gruzini udawali Ukraińców i pobili Polaków w ramach rosyjskiej prowokacji? Wątpliwości co do tego nie ma minister koordynator służb specjalnych, Stanisław Żaryn. Tenże twierdził, iż tego typu wydarzenia wpisuja się w metody działania rosyjskich slużb specjalnych.

Uwaga DEZINFORMACJA. Upubliczniony w mediach społecznościowych filmik z Bulwarów Wiślanych nie prezentuje wydarzeń z udziałem ob. Ukrainy, tylko Gruzji. Policja wylegitymowała wszystkich uczestników zdarzenia i prowadzi dalsze czynności. Sprawa jest wykorzystywana do operacji destabilizowania syt. wewnętrznej w PL i podburzania Polaków. To sposób działania, który koresponduje z operacjami Rosji przeciwko RP – napisał na swoim Twitterze/X.

-Prokuratura Rejonowa Warszawa Śródmieście-Północ w Warszawie wszczęła dochodzenie w sprawie wydarzeń, do jakich doszło w nocy z 24 na 25 sierpnia 2023 roku. Postępowanie dotyczy występku polegającego na pobiciu sześciu obywateli Polskiujawnił rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Szymon Banna. –Zlecono także wykonanie dalszych czynności procesowych zmierzających do odtworzenia przebiegu wydarzeń nocy z 24 na 25 sierpnia, a także ustalenia motywacji sprawców – dodał.

Według przekazanych dotychczas informacji wynika, że agresorzy z nagrania byli obywatelami Gruzji.

NASZ KOMENTARZ: Podejrzewaliśmy, że krążące w sieci od kilku dni nagranie wraz z towarzyszącymi im negatywnymi wpisami wobec Ukraińców, może być w jakiś sposób zmanipulowane. Warto było zwlekać z komentarzem na ten temat, gdyż nie myliliśmy się w ocenie sytuacji. Nie popieramy ukraińskiego osadnictwa na terenie RP i ukrainizacji polskiej przestrzeni publicznej, lecz należy jednocześnie pamiętać iż obce służby nie śpią a ich główną bronią pozostaje prowokacja. Tak czy siak, napadu na Polaków dopuścili się imigranci, dlatego należy być przeciwnym sprowadzaniu takwoych do naszego kraju.

Polecamy również: UE potępiła izraelskiego ministra za rasistowskie wybryki

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!