Świat Wiadomości Żydzi

Żydowscy naziści zamordowali w Gazie już ponad 14 tys. dzieci

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Według szacunków ONZ oraz struktur administracyjnych Strefy Gazy, zdecydowaną większość ofiar izraelskich ostrzałów stanowią kobiety i dzieci.

Żydowscy naziści zamordowali w Gazie już ponad 14 tys. dzieci. Rzecznika struktur administracyjnych Palestyńczyków w Strefie Gazy podał nowe szacunki na temat ofiar żydowskiego reżimu. Według nich  zginęło 14 500 dzieci i 9560 kobiet. Ogólna liczba zabitych Palestyńczyków to 39,5 tys. Szacunki te wskazują więc, że większość ofiar działań zbrojnych Izraela, który sam przyznał, że wyeliminował około 9 tys. bojowników Hamasu, stanowią właśnie kobiety i dzieci.

Rannych zostało w Strefie Gazy 75 577. Jak podaje turecki portal “Yeni Safak” na tym jednak bilans spisany przez Palestyńczyków się nie kończy. 7 tys. osób to liczba osób znajdujących się pod gruzami zniszczonych budynków lub uważanych za zaginione. Zginęło także 484 pracowników opieki zdrowotnej, 140 dziennikarzy i 65 pracowników obrony cywilnej.

17 tys. dzieci jest pozbawionych obydwu lub jednego rodzica. W sytuacji pogarszającej się sytuacji zaopatrzeniowej “Yeni Safak” podał w środę dane o 30 dzieciach, które zmarły z powodu odwodnienia lub głodu. Siły izraelskie zatrzymały 310 pracowników służby zdrowia i 12 dziennikarzy. Co najmniej 2 miliony osób w Strefie Gazy uciekło ze swoich domów tworząc rzeszę uchodźców wewnętrznych.

Kompletnie zniszczonych zostało 70 tys. lokali mieszkalnych różnej klasy. 290 tys. jest uszkodzonych. Armia izraelska uszkodziła 297 meczetów w Gazie, z czego 229 zostało całkowicie zniszczonych, a następnie obrał za cel trzy kościoły, powodując zniszczenia. Celem ataku było także 159 instytucji opieki zdrowotnej w Gazie, 53 ośrodków zdrowia i 32 szpitali przestało funkcjonować podobnie jak 126 karetek pogotowia.

Polecamy również: Ukraiński gang oszukiwał Europejczyków metodą na “pomoc wojskową”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!