Wiadomości

Zarzuty po bójce Ukraińców i Gruzinów w Bytowie, w której śmiertelnie pchnięty nożem został jeden z Gruzinów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Po tragicznym starciu, w którym życie stracił 24-letni obywatel Gruzji, prokuratura postawiła pierwsze zarzuty. Obywatel Ukrainy jest oskarżony o udziału w bójce, której skutkiem była śmierć jednej z osób – informuje Wirtualna Polska.

Wirtualna Polska informowała w weekend, że w Bytowie (województwo pomorskie) obcokrajowcy z Gruzji i Ukrainy brali udział w imprezie w obiekcie, w którym mieszkają. W pewnym momencie doszło między nimi do nieporozumień, przepychanek i bójki. W starciu życie stracił 24-letni Gruzin. Policjanci zatrzymali trzy osoby – dwóch obywateli Gruzji i jednego Ukraińca.

Teraz prokurator rejonowy w Bytowie Ryszard Krzemianowski poinformował, że mężczyzna z Ukrainy usłyszał zarzuty udziału w bójce z użyciem noży. Grozi mu do 10 lat więzienia.

– Bytowska prokuratura wystąpiła też do sądu z wnioskiem o trzymiesięczny tymczasowy areszt dla podejrzanego – informuje RMF FM.

Dwaj zatrzymani Gruzini po przesłuchaniu zostali zwolnieni do domu. Zarzuty może usłyszeć jednak ich kolega – trzeci Gruzin, który został ranny w bójce i przewieziony do szpitala. Ponieważ obecnie jest on w stanie śpiączki farmakologicznej, czynności związane z jego odpowiedzialnością karną musiały zostać wstrzymane.

/wp.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!