muzeum żydów
Polska Wiadomości Żydzi

W Kielcach powstanie muzeum Żydów. Patronem Barbara Engelking

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Środowiska żydowskie i antypolskie planują powołanie w Kielcach nowego muzeum Żydów. O jego charakterze domyśleć można się już po wstępnych deklaracjach oraz składzie komitetu honorowego, do którego weszła m.in. skandalistka i polakożerczyni, Barbara Engelking.

Muzeum Żydów ma być nie tylko typową instytucją z eksponatami do zwiedzania. Jak stwiedził Bogdan Białek, przewodniczący komitetu honorowego oraz komitetu organizacyjnego dla powstania Muzeum Historii i Dziedzictwa Żydów Kieleckich: “Postawiliśmy sobie ważne cele wychowawcze i dydaktyczne, nie tylko młodych ludzi, ale również starszych. Chcemy pokazać perspektywę humanistyczną. Każdy człowiek jest tak samo ważny, bez względu na to skąd pochodzi, jaką wyznaje religię, ma poglądy czy kolor skóry. Naszym celem jest osłabiać rasistowskie i ksenofobiczne poglądy.

W dalszej części swej wypowiedzi, Bogdan Białek ujawnił, że placówka ma prowadzić własne badania naukowe nad historią kieleckich Żydów. W skład komitetu honorowego “muzeum” weszli między innymi profesor Barbara Engelking, profesor Dariusz Stola, profesor Joanna Tokarska-Bakir oraz profesor Bożena Szaynok.  -Wszyscy są wybitnymi ekspertami zajmującymi się historią Żydów – dodaje z pełną powagą Białek.

Jak czytamy w artykule echodnia.eu, koncepcja muzeum zakłada, że znajdzie ono swoją siedzibę w budynku przy Planty 7, w którym w 1946 roku doszło do prowokacji pogromowej. -Chcemy uzyskać odpowiednią ekspertyzę, czy w ten budynek jest sens dalej inwestować – przyznał Białek. Przewodniczący komitetów honorowego i organizacyjnego podkreśla przy tym, że nie liczy na większą pomoc ze strony miasta i wszystko ma być w rękach inicjatorów pomysłu. Ci z kolei liczą na pozyskanie funduszy publicznych z Polski i zagranicy oraz na wsparcie ze strony prywatnych donatorów ze środowisk żydowskich oraz szabesgojskich.

Według deklaracji Białka, pierwsze ważne działania, związane z uzyskaniem odpowiedniej ekspertyzy dotyczącej kamienicy przy Planty 7 podjęte zostaną już jesienią br.

W skład komitetu organizacyjnego “Muzeum Historii i Dziedzictwa Żydów w Kielcach” wchodzą: Bogdan Białek jako przewodniczący, Krzysztof Bielawski, Anna Katarzyna Wojciechowska, Małgorzata Kowalewska, Anna Dąbrowska. Ciekawszy wydaje się skład komitetu honorowego dla powołania “muzeum”: Barbara Engelking (autorka kłamliwej pracy “Dalej jest noc”), Alina Skibińska, Dariusz Stola, Piotr Cywiński (dyrektor muzeum w Auschwitz, który marginalizuje polskie ofiary obozu na rzecz ofiar żydowskich), Jolanta Gumula, Piotr Wiślicki, Bożena Szaynok, Yaacov Kotlicki, Haim Beliak, Michael Schudrich (rabin współodpowiedzialny za przerwanie ekshumacji w Jedwabnem), Maja Komorowska, Rafał Olbiński, Mateusz Pakuła, Włodzimierz Katz, Maciej Tomal, Michał Kotański, Joanna Tokarska-Bakir (autorka szeregu prac załamujacych historię polskich żydów), ksiądz Alfred Wierzbicki, Zvi Rav-ner, Romuald Jakub Weksler-Waszkinel.

muzeum żydów
Kamienica przy ul. Planty 7 w Kielcach (widok współczesny)

NASZ KOMENTARZ: Mamy do czynienia z nową, bardzo groźną dla prawdy historycznej, antypolską inicjatywą. Już z samej deklaracji założycielskiej oraz składu komitetu honorowego można wyciągnać wniosek, że powstać ma żydowska jaczejka polityczna, mająca za zadania ustawiczne grillowanie Polaków jako współodpowiedzialnych za tzw. “holokaust”. Planowana lokacja placówki nie jest tu żadnym przypadkiem. Ma się wprost kojarzyć z rzekomymi zbrodniami Polaków na Żydach.

Naszym zdaniem ten projekt okaże się niestety sporym sukcesem, gdyż będzie chojnie dotowany przez różne antypolskie grupy interesu, głównie z zagranicy. Jego przedstawiciele będą pobierać krajowe i zagraniczne granty na różne antypolskie działania oraz uzyskają swobodny dostęp do politycznie poprawnych mediów głównego nurtu. Znów sprawdzą się słowa Israela Singera, który w 1996 roku podczas zjazdu Światowego Kongresu Żydów w Buenos-Aires, powiedział: Ponad trzy miliony Żydów zginęło w Polsce i Polacy nie będą spadkobiercami polskich Żydów. Nigdy na to nie pozwolimy (…) Będą słyszeli o tym od nas tak długo, jak Polska będzie istnieć. Jeżeli Polska nie spełni roszczeń Żydów, będzie „publicznie atakowana i upokarzana” na forum międzynarodowym.

Polecamy również: Afera pedofilska wśród polskich celebrytów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!