TVP
Polska Wiadomości

TVP zamierza ukrywać prawdę o ludobójstwie na Wołyniu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak dowiadujemy się z programu telewizyjnego, rządowe stacje TVP1 i TVP2 nie zamierzają wspominać rocznicy ukraińskiego ludobójstwa na Polakach na Wołyniu, w dniu 11 lipca br.

Program TVP nie przewiduje obchodów rocznicy ludobójstwa dokonanego przez Ukraińców. Zamiast tego w obu stacjach będą tradycyjnie wałkowane tureckie seriale. Prawdopodobnie w Wiadomościach czy Panoramie pojawią się jakieś politycznie poprawne hasła o pojednaniu z Ukraińcami, jednak nie będzie żadnej transmisji z obchodów rocznicowych, czy choćby emisji filmu “Wołyń”.

Jedyne na co odważyła się TVP1 to wypuszczenie politpoprawnego filmu dokumentalnego “Sad dziadka”, który opowiada o bohaterskich Ukraińcach, ratujacych Polaków przed innymi Ukraińcami. Jak wiemy, takie przypadku były statystycznie pomijalne. Co więcej, emisja tego materiału będzie miała miejsce dopiero o godzinie 23.25, gdy większość Polaków już śpi.

TVP
Fragment programu telewizyjnego, przewidzianego na dzień 11 lipca br.

NASZ KOMENTARZ: Jak widzimy na powyższej grafice, Polsat i TVN nie są wcale lepsze od rządowej propagandówki. Temat Wołynia staje się powoli -zgodnie ze słowami ks. Isakowicza-Zaleskiego- nowym “Katyniem”. W czasie PRL nie wolno było mówić prawdy o sowieckiej zbrodni w Katyniu, w obawie przed łatką amerykańskiego agenta. Dziś nie wolno mówić prawdy o zbrodni wołyńskiej, w obawie przed łatką rosyjskiego agenta. Dobrze, że jeszcze za to nie aresztują, ale kto wie, może i do tego wkrótce dojść.

Polecamy również: Donald Tusk atakuje imigrantów, PiS ich broni. Dyzmokracja w pigułce

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!