afera pedofilska
Polska Wiadomości

Afera pedofilska wśród polskich celebrytów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Niezależny dziennikarz śledczy Mariusz Zelke nakręcił film dokumentalny pt. “Bagno”, w którym ujawnił kulisy tuszowanej afery pedofilskiej wśród polskich celebrytów.

Afera pedofilska była tajemnicą poliszynela w warszawskim środowisku filmowym i teatralnym, a łowcy pedofili skupiali isę wyłącznie na modnych sprawach pedofili wśród księży katolickich. Aferę tuszowano ją przez kilkadziesiąt lat, a tematem nie chciały się zając takie “tuzy” jak bracia Sekielscy. „Bagno” to w istocie reportaż o tuszowaniu pedofilii w Polsce przez media. Dziennikarz śledczy Mariusz Zielke ujawnia w nim szokujące informacje.

-Ujawniając tę historię i zaczynając nad nią pracować, nie zdawałem sobie sprawy, że tak naprawdę trafiłem nie tylko na największą aferę w historii polskiego show-biznesu, ale na największy skandal pedofilski w Polsce. W reportażu ujawnię całą prawdę o tej wstrząsającej sprawie, ale to nie jest materiał tylko o sprawie Krzysztofa S. Obejrzyjcie „Bagno”, zobaczcie w jakim świecie żyjemy, co i jak jest przed nami ukrywane – mówi Mariusz Zielke, autor reportażu.

Autor badał kilkadziesiąt spraw pedofilii, złożył wiele zawiadomień o przestępstwach, starał się wyjaśnić głośne, a do dziś niewyjaśnione sprawy, przyglądał się z kamerą postępowaniu sprawców, ich przełożonych, śledczych, sądów, mediów, ofiar oraz rodzin.

-Sądzę, że materiał nikogo nie pozostawi obojętnym na ten ważny i trudny problem społeczny. Mam nadzieję, że otworzycie oczy i staniecie murem za ofiarami przeciw wpływowym i okrutnym sprawcom. „Bagno” jest bezkompromisowe, chyba bardzo wstrząsające – dodaje Mariusz Zielke, autor reportażu.

Mariusz Zielke to niezależny dziennikarz śledczy, wielokrotnie nominowany do najważniejszej polskiej nagrody dziennikarskiej Grand Press, jej zdobywca w 2005 r., a także laureat nagrody Watergate z 2020 r., przyznawanej przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich. Do 2009 r. pracował w „Pulsie Biznesu”, potem założył własną gazetę internetową, a następnie przerwał pracę dziennikarską zajmując się pisaniem książek pod własnym nazwiskiem oraz dla innych osób (jako tzw. ghostwriter”). Jest autorem kilkunastu powieści (m.in. „Wyrok”, „Sędzia”). Ujawniał wielkie afery giełdowe, pisał o mafii, przestępstwach gospodarczych i oszustwach. W 2019 r. ujawnił największą aferę pedofilską w polskim show-biznesie, przestępstwa muzyka Krzysztofa S., współtwórcy kultowych w latach 90-tych programów dla dzieci: Tęczowego Music Boxu oraz Co jest grane, emitowanych przez dwie największe polskie telewizje: TVP i Polsat, w których Krzysztof S. promował m.in. swoją córkę Marię, dziś znaną jurorkę programów talent-show oraz piosenkarkę i reżyserkę filmową.

Cały reportaż można obejrzeć za darmo tutaj:

Polecamy również: Ukrainiec pobił Polaka. Ofiara nadal jest w stanie ciężkim

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!