Świat Wiadomości Żydzi

Według UNICEF, Żydzi głodzą 90% palestyńskich dzieci

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Fundusz Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci (UNICEF) podał w komunikacie przekazanym przez agencję Reuters, że 90% dzieci ze Strefy Gazy nie otrzymuje żywności wystarczającej dla zdrowego wzrostu i rozwoju. To efekt działań żydowskich nazistów, chcących zagłodzić Palestyńczyków.

Według UNICEF, Żydzi głodzą 90% palestyńskich dzieci.  “W Strefie Gazy miesiące działań wojennych i ograniczenia pomocy humanitarnej załamały systemy żywnościowe i zdrowotne, co miało katastrofalne skutki dla dzieci i ich rodzin” – stwierdził UNICEF.

Jak wynika z raportu organizacji, sporządzonego na podstawie danych zebranych pomiędzy grudniem 2023 roku a kwietniem 2024 roku – ​​9 na 10 dzieci w Strefie Gazy, cierpi na poważne ubóstwo żywieniowe. “To dowód na przerażający wpływ konfliktu i ograniczeń na zdolność rodzin do zaspokajania potrzeb żywieniowych dzieci oraz na szybkość, z jaką naraża to dzieci na ryzyko niedożywienia zagrażającego życiu” – stwierdził UNICEF.

Izrael twierdzi, że nie nakłada żadnych ograniczeń na dostawy pomocy humanitarnej dla ludności cywilnej w Gazie i za powolne dostawy obwinia Organizację Narodów Zjednoczonych, twierdząc, że jej działania są nieefektywne.

Tymczasem w ostatnich tygodniach sieć obiegły nagrania przedstawiające żydowskie blokady uniemożliwiające dowóz pomocy humanitarnej. Pojawiły się tez dowody na ataki żydowskich nazistów na konwoje humanitarne i celowe niszczenie przewożonej nimi żywności.

Jak przypomina UNICEF, aby zapewnić minimalną różnorodność diety niezbędną do zdrowego rozwoju, dzieci muszą spożywać żywność z co najmniej pięciu z ośmiu grup żywności określonych na podstawie wskaźnika różnorodności diety sporządzonej przez Światową Organizację Zdrowia (WHO). Należą do nich między innymi mleko matki, jaja, produkty mleczne oraz mięso, drób i ryby.

Polecamy również: USA nałożyły sankcje na Trybunał w Hadze za ściganie bezcennych Żydów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!