Polska Wiadomości

Twórca “Nowego Stylu” zamordowany?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Prokuratura Rejonowa w Krośnie wszczęła śledztwo w sprawie śmierci Jerzego Krzanowskiego. Ciało współzałożyciela firmy Nowy Styl znalezione zostało w nocy z czwartku na piątek w krzakach, kilkaset metrów od jego domu w Krościenku Wyżnym.

Twórca “Nowego Stylu” zamordowany? Jak poinformował w komunikacie pełniący funkcję zastępcy prokuratora rejonowego w Krośnie Tomasz Lorenc, przeprowadzono oględziny zwłok oraz miejsca, gdzie się znajdowały.

„Następnie podjęto decyzję o zabezpieczeniu zwłok do badań sekcyjnych, które umożliwią poznanie dokładnych przyczyn śmierci. W chwili obecnej trwają czynności nakierowane na wykluczenie ewentualnego udziału osób trzecich” – podkreślił prokurator. Wszczęte zostało też śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci – tj. o czyn z art. 155 k.k.

Jerzy Krzanowski był poszukiwany od czwartku od godz. 14, kiedy jego zaginięcie zgłosiła rodzina. Około godz. 1 w nocy z czwartku na piątek ratownicy odnaleźli ciało mężczyzny. Z informacji „Faktu” wynika, że ciało Jerzego Krzanowskiego leżało w wysokiej trawie w niewielkim zagajniku, kilkaset metrów od jego domu. Dziennik określa to miejsce jako „dość odludne”. Zastanawia się też, dlaczego telefon biznesmena odnaleziono kilka metrów dalej.

Jerzy Krzanowski to twórca firmy “Nowy Styl”, zajmującej się produkcją mebli. Zakładał też restaurację NINE’S z piłkarzem Robertem Lewandowskim. W 2016 roku biznesmen usłyszał zarzuty korupcyjne. Razem z nim została wówczas zatrzymana była wiceprezes Agencji Rozwoju Przemysłu Patrycja Z. oraz cztery inne osoby. Krzanowski nie przyznał się do zarzucanych mu czynów i twierdził, że jest niewinny.

W chwili śmierci miał 54 lata.

NASZ KOMENTARZ: Odnalezienie telefonu Krzanowskiego daleko od jego ciała może sugerować, że mamy do czynienia z kolejnym zgonem w wyniku śmiertelnej choroby zwanej “seryjnym samobójcą”. Czyżby do Polski wracały porachunki gangsterskie rodem z lat 90. ub. wieku? Miejmy nadzieję, że sprawa zostanie należycie poprowadzona, a wszystkie jej okoliczności wyjaśnione.

Polecamy również: [TYLKO U NAS] Ukrainki protestują przeciwko handlowi organami zabitych żołnierzy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!