Wiadomości

Tymczasowy areszt dla nożownika, który ranił byłego prezydenta Siedlec

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Dejan S. został na wniosek prokuratury aresztowany na trzy miesiące. Podczas przesłuchania 38-latek przyznał się do zaatakowania nożem byłego prezydenta Siedlec Wojciecha Kudelskiego.

Sąd Rejonowy w Siedlcach przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował 3-miesięczny areszt wobec Dejana S., który nożem zaatakował byłego prezydenta Siedlec Wojciecha Kudelskiego.

– Dejan S. przyznał się do popełnienia zarzuconego mu czynu. Złożył bardzo obszerne wyjaśnienia, pełne dziwacznych urojeniowych treści. Na pytanie prokuratora o motyw swojego zachowania stwierdził, że chciał zabić pana Wojciecha Kudelskiego “bo taki miał plan, bo taka była jego wola” – powiedziała rzeczniczka siedleckiej prokuratury okręgowej prok. Krystyna Gołąbek.

We wtorek w oparciu o materiał dowodowy Dejanowi S. został przedstawiony zarzut popełnienia przestępstwa. Jest podejrzany o to, że działając w zamiarze pozbawienia życia, zadał byłemu prezydentowi Siedlec cios nożem w okolice nadbrzusza – powiedziała prok. Krystyna Gołąbek. Z ustaleń prokuratury wynika, że w przeszłości podejrzany leczył się psychiatrycznie.

Były prezydent Siedlec został zaatakowany w poniedziałek przed godz. 8. Sprawca zbiegł i był poszukiwany przez policję. Były prezydent z obrażeniami ciała trafił do szpitala i przebył operację. W poniedziałek wczesnym popołudniem funkcjonariusze policji zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o napaść na Kudelskiego.

/rmf24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!