Wiadomości

Sakiewicz krytykuje protesty Polonii przeciwko ustawie 447

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Protestów przeciwko ustawie 447 nie należy organizować, bo to pokazuje raczej słabość niż siłę. Organizowanie pikiety, podczas której mocniej atakuje się polski rząd i „Gazetę Polską” niż samą ustawę nie pomaga i daje paliwo Kongresowi czy Żydom amerykańskim do tego, żeby nam dokręcić śrubę – powiedział w rozmowie z Radiem Wnet redaktor naczelny „Gazety Polskiej” Tomasz Sakiewicz.

Sakiewicz przebywa aktualnie w Stanach Zjednoczonych, gdzie m.in. brał udział w otwarciu Klubu Gazety Polskiej w Detroit. Został w związku z tym zapytany przez Radio Wnet o ostatnie duże protesty amerykańskiej Polonii przeciwko ustawie 447, dot. roszczeń do mienia pożydowskiego.

Redaktor naczelny „Gazety Polskiej” stwierdził, że przeciwko tej ustawie „są chyba wszyscy Polacy w Polsce i za granicą”, a także polscy Żydzi. Tłumaczył, że część z nich, która ma jakiejś realne roszczenia spadkowe, może zostać z tego ograbiona. Według niego także niektórzy Żydzi z USA nie są z tej ustawy zadowoleni, gdyż ich zdaniem jest ona „bezzębna” i pozbawiona mocy sprawczej.

– Tak naprawdę, ta ustawa jest metodą skłócania Polaków z Amerykanami i ma niewiele wspólnego z relacjami polsko- żydowskimi –powiedział Sakiewicz.

/kresy.pl, RadioWNET/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!