Wiadomości

Dochodzenie w sprawie propagowania treści faszystowskich, chodzi o torby sprzedawane w sieci Auchan

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Torebki turystyczne z symbolem swastyki wycofano ze sprzedaży przez sklep Auchan w Krakowie. Trwa dochodzenie w sprawie publicznego propagowania treści faszystowskich.

Sprawa, o której informowała w poniedziałek m.in. „Gazeta Krakowska”, dotyczy sprzedaży turystycznych torebek, tzw. „nerek”, z symbolem swastyki w jednym ze sklepów sieci Auchan w Krakowie.

Jak poinformowała st. asp. Barbara Szczerba z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, w związku z tym zdarzeniem w komendzie miejskiej „prowadzone jest postępowanie w sprawie publicznego propagowania treści faszystowskich”.

– W toku postępowania będziemy ustalać, skąd ten towar był, kto był dostawcą, z jakiego powodu trafił do sklepu. Będą wyjaśnione wszystkie okoliczności – powiedziała. Dodała, że za propagowanie treści faszystowskich grozi w Polsce kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Pisaliśmy o tym tutaj:

W Auchan można było kupić torbę ze swastyką…

Do sprawy odniosła się w poniedziałek rzecznik prasowa Auchan Polska Dorota Patejko.

– Zweryfikowaliśmy obecność tego produktu w naszych sklepach. Na pewno nie jest to produkt marki Auchan – powiedziała.

– Jak się okazało, polski dostawca, który sprzedał nam te saszetki, średnio na co dziesiątym produkcie umieścił symbol faszystowski. Niestety, nie byliśmy w stanie wychwycić tego błędu, stąd niedopatrzenie z naszej strony, za co przepraszamy – podkreśliła Patejko.

– Absolutnie nie było naszą intencją wprowadzanie tego typu produktów do sprzedaży – dodała.

Poinformowała, że firma zdecydowała się na „natychmiastowe wycofanie tego produktu ze sprzedaży”, a każdy, kto kupił „nerkę” z tym symbolem, może ją zwrócić.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!