Wiadomości

Turcy oskarżają Kurdów o atak na szpital w Afrinie: „Zostaną z tego rozliczeni”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

„Organizacja terrorystyczna PKK/YPG dokonała kolejnego nieludzkiego ataku. Terroryści zagnieżdżeni w regionie Tall Rifat strzelali do centrum miasta Afrin i szpitala Şifa, strzelając z artylerii i systemów rakietowych. W wyniku ataku zginęło 13 cywilów, wielu zostało rannych” – czytamy na twitterowym koncie tureckiego Ministerstwa Obrony.

„Cele należące do organizacji terrorystycznej PKK/YPG, która przeprowadziła atak, zostały natychmiast ostrzelane, a ten podły atak, którego bezpośrednim celem byli niewinni cywile, został zgłoszony Federacji Rosyjskiej. Nieludzcy terroryści powinni wiedzieć, że zostaną rozliczeni z tych ataków” – dodano w komunikacie. Przypomnijmy, że Kanton Afrin leży w północno-zachodniej Syrii i znajduje się obecnie pod kontrolą wojsk tureckich i protureckich bojowników. I dodajmy, że liczba ofiar śmiertelnych ataku na Afrin wzrosła do dziewiętnastu.

Tymczasem kurdyjskie Syryjskie Siły Demokratyczne (SDF), których częścią jest organizacja YPG, wydały komunikat, w którym zaprzeczają, by dokonały ataku na centrum miasta Afrin.

Atak na Afrin został przeprowadzony tuż po uderzeniach rosyjskiego lotnictwa na południowy Idlib, o których pisaliśmy wcześniej:

Rosyjskie lotnictwo znów bombarduje południowy Idlib

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!