Wiadomości

Rosyjskie lotnictwo znów bombarduje południowy Idlib

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Rosyjskie samoloty bojowe zaatakowały wioski Serje i Rüveyha na południu prowincji Idlib, w regionie Dżabal al-Zawija. Od kilku dni ma tam miejsce poważna eskalacja działań bojowych.

W ciągu ostatnich dwóch dni na linii Dżabal al-Zawija miały miejsce wymiany ognia artyleryjskiego między syryjskimi siłami rządowymi i bojownikami Hajat Tahrir asz-Szam oraz Syryjskiej Armii Narodowej. Podczas gdy Hajat Tahrir asz-Szam strzelał do takich punktów jak Kafr Nabl i Ma’arrat an-Numan, oddziały Syryjskiej Armii Narodowej kierował ogień na północne regiony Latakii.

Syryjska artyleria ostrzeliwuje z kolei wioskę Kafr Latah na obrzeżach miasta Ariha, w prowincji Idlib. W ostatnich dniach także pięć innych wiosek w regionie Ariha zostało trafionych przez artylerię i rosyjskie naloty.

Rosjanie twierdzą, że aktywnie poczyna też tam sobie armia turecka, która ma ostrzeliwać z haubic stanowiska syryjskich sił rządowych, czego potwierdzeniem mają być zdjęcia z drona:

Dziś po raz kolejny doszło do uderzeń rosyjskiego lotnictwa. Rosyjskie samoloty bojowe zaatakowały wioski Serje, Rüveyha i Mantef, w regionie Dżabal al-Zawija.

Czytaj też:

Rosyjskie lotnictwo mocno uderza w południowy Idlib. Nieoficjalnie: zabity został rzecznik Hajat Tahrir asz-Szam

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!