Wiadomości

Kibice duńscy krzyczą: “Christian!”, Finowie odpowiadają: “Eriksen!”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Mecz mistrzostw Europy Dania – Finlandia w Kopenhadze został przerwany po nagłym zasłabnięciu piłkarza gospodarzy Christiana Eriksena. 29-letni zawodnik Interu Mediolan był długo reanimowany na murawie, a potem zniesiono go na noszach. Ratownikom asystowali pozostali reprezentanci Danii. Jak podała później duńska telewizja DR1 piłkarz miał zawał serca, jest przytomny.

Duńska telewizja DR1 podała, że piłkarz Christian Eriksen żyje, ale powołuje się na relację kibica, który znajduje się na stadionie w Kopenhadze. Z nieoficjalnych informacji wynika, że po tym jak został zniesiony z boiska na noszach przetransportowano go karetką do szpitala. Mecz został przerwany.

Do zdarzenia doszło około 43. minuty spotkania przy stanie 0:0. Eriksen bez żadnego kontaktu upadł na boisko i od razu stracił przytomność. Pojawiły się służby medyczne i po chwili rozpoczęła się akcja ratunkowa.