Świat Wiadomości

Tajne bazy USA na Ukrainie to jednak prawda

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Według “New York Times”, USA prowadziły przed 24.02.2022 12 tajnych baz CIA na Ukrainie. Jak pamiętamy, obecność tych baz Rosjanie wskazywali za jedną z głównych przyczyn wojny. Ich tezy wyśmiewano na całym świecie.

Tajne bazy USA na Ukrainie to jednak prawda. Jeszcze kilka dni temu taką tezę wielu ślepo zakochanych w Ukrainie “fajnopolaków” nazwałoby „szurowską”, a osoby które ją powielają “ruskimi onucami”.  Tymczasem wpływowy amerykański dziennik „New York Times” ujawnił, że na Ukrainie rzeczywiście znajdowało się dwanaście tajnych amerykańskich baz CIA i to mógł był jeden z powodów ataku Rosji na Ukrainę.

“W ciągu ostatnich 8 lat Stany Zjednoczone rozmieściły na Ukrainie 12 tajnych baz, przekształcając ją w kluczowy przyczółek wywiadowczy do walki z Rosją” – twierdzi „New York Times”. Według doniesień gazety dzięki tej współpracy Stanom Zjednoczonym, za pośrednictwem Ukrainy, udało się pozyskać więcej informacji o Rosji, niż dotychczas robiła to komórka CIA.

Pierwsza tajna baza na Ukrainie miała powstać w 2016 roku. Skupiała się na rozpracowaniu rosyjskich systemów szyfrowania. Po 24 lutego 2022 roku wszystkie bazy ośrodkami śledzenia rosyjskich satelitów szpiegowskich i przechwytywania rozmów.

„Położona w gęstym lesie ukraińska baza wojskowa sprawia wrażenie opuszczonej i zniszczonej, a jej centrum dowodzenia przypomina spaloną skorupę, ofiarę rosyjskiego ostrzału rakietowego na początku wojny. Ale to jest nad ziemią. Niedaleko dyskretne przejście prowadzi do podziemnego bunkra, w którym zespoły ukraińskich żołnierzy śledzą rosyjskie satelity szpiegowskie i podsłuchują rozmowy rosyjskich dowódców” – opisuje „New York Times”.

Gazeta stawia tezę, że tak swobodne działania Amerykanów na Ukrainie mogły wpłynąć na decyzję Putina o rozpoczęciu pełnoskalowej wojny z Ukrainą.

„Pod koniec 2021 roku Putin rozważał, czy rozpocząć inwazję na pełną skalę. Spotkał się z szefem jednej z głównych rosyjskich służb szpiegowskich, który powiedział mu, że CIA wraz z brytyjskim wywiadem MI6 kontrolowała Ukrainę i wykorzystała ją na poligon dla operacji przeciwko Moskwie”twierdzi „NYT”.

NASZ KOMENTARZ: Przypomnijmy, że gdy USA napadły na Irak, twierdzono, że to z powodu posiadania przez Saddama Husajna broni masowego rażenia. Żadnej takiej broni nie odkryto (no chyba, gdyby brać za taką sterty złota, z którymi ochoczo fotografowali się amerykańscy żołnierze). Teraz okazuje się, że bazy CIA, które stały isę przyczyną wojny na Ukrainie, jednak istniały. Wygląda na to, że Rosjanie są bardziej prawdomówni od anglosasów. O tempora! O mores!

Polecamy również: Mężczyzna podpalił się w proteście przeciwko zbrodniom żydowskich nazistów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!