Świat Wiadomości Żydzi

Mężczyzna podpalił się w proteście przeciwko zbrodniom żydowskich nazistów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informuje “New York Times”, ​​mężczyzna podpalił się przed ambasadą Izraela w Waszyngtonie w proteście przeciwko  ludobójstwu dokonywanemu przez żydowskich nazistów. Mężczyzna został przewieziony do szpitala z obrażeniami zagrażającymi życiu. Stany Zjednoczone. Siły Powietrzne potwierdziły, że był pilotem wojskowym w czynnej służbie.

Mężczyzna podpalił się w proteście przeciwko zbrodniom żydowskich nazistów w niedzielę po południu przed ambasadą Izraela w Waszyngtonie. Rzeczniczka Sił Powietrznych USA Ann Stefanek potwierdziła, że był lotnikiem w czynnej służbie.

-Do zdarzenia doszło przed ambasadą około godziny 13:00 (czasu lokalnego – przyp. red.) – powiedział Vito Maggiolo, rzecznik miejskiej straży pożarnej. –Mężczyzna z obrażeniami zagrażającymi życiu został przewieziony do pobliskiego szpitala, jego stan jest krytyczny – dodał. Z kolei według Tal Naim, rzeczniczki ambasady państwa okupującego Palestynę, żaden z pracowników budynku nie odniósł obrażeń.

Według wstępnych ustaleń policji, mężczyzna filmował protest przeciwko zbrodniom żydowskich nazistów oraz samo podpalenie, które transmitował na żywo na platformie Twitch. Na nagraniu widać mężczyznę w mundurze, idącego w stronę ambasady Izraela w Waszyngtonie.

-Nie będę już popierał udziału w ludobójstwie – powiedział mężczyzna. -Mam zamiar dokonać radykalnego aktu sprzeciwu – dodał.

Stojąc przed bramą ambasady, mężczyzna odłożył telefon, aby sfilmować oblanie się przezroczystym płynem z metalowej butelki. Następnie podpalił się, krzycząc „Wolna Palestyna!” dopóki nie upadł na ziemię.

Na nagraniu widać, jak funkcjonariusze organów ścigania podeszli do niego na krótko przed wybuchem pożaru. Poza kamerą można było usłyszeć, jak ktoś mówił: „Czy mogę panu pomóc, proszę pana?” Następnie funkcjonariusze przez ponad minutę próbowali ugasić płomienie.

Film został usunięty w niedzielne popołudnie i zastąpiony komunikatem stwierdzającym, że kanał naruszył wytyczne Twitcha. Był to jedyny film opublikowany na koncie, którego nagłówek zawierał flagę palestyńską.

Na nagraniu mężczyzna był ubrany w mundur, a nazwisko, którego używał, pasowało do profilu na LinkedIn oficera Sił Powietrznych w czynnej służbie mieszkającego w Teksasie. Władze nie potwierdziły tożsamości mężczyzny.

Policja zbadała stojący nieopodal pojazd pod kątem materiałów wybuchowych. Rzecznik policji Sean Hickman powiedział, że funkcjonariusze Secret Service oraz Biura ds. Alkoholu, Tytoniu, Broni Palnej i Materiałów Wybuchowych współpracowali w tym zakresie z waszyngtońską jednostką ds. usuwania niewybuchów. Potwierdzono, że pojazd należał do mężczyzny, ale niczego zabronionego, czy podejrzanego w nim nie znaleziono.

Protesty przeciwko Izraelowi stały się niemal codziennością w USA, odkąd żydowscy naziści rozpoczęli kampanię ludobójstwa cywilów w Strefie Gazy po wydarzeniach z 7 października 2023 roku. W miarę pogłębiania się kryzysu humanitarnego w Strefie nasiliły się międzynarodowe wezwania do humanitarnego zawieszenia broni. Ambasada Izraela w Waszyngtonie była miejscem nieustannych protestów przeciwko wojnie, w związku z tym, że liczba ofiar śmiertelnych wśród ludności cywilnej w zdewastowanej enklawie stale rośnie. Na chwilę obecną wynosi już ponad 29 tys. osób.

Protesty czasami kończyły się aresztowaniami, ale rzadko przemocą. W grudniu demonstrant dokonał podobnego aktu samospalenia przed izraelskim konsulatem w Atlancie, co według policji było „prawdopodobnie skrajnym aktem protestu politycznego”.

Polecamy również: Hołownia wyśmiewał ideę CPK. Został zniszczony przez ekspertów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!