Polska Wiadomości

Szef MON ANALizuje możliwość angażu do wojska tzw. “transów”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Ministerstwo Obrony Narodowej, wzorem “postępowych” armii świata ANALizuje możliwość przyjmowania do wojska osób chorych psychicznie tzw. “transpłciowych”.

Szef MON ANALizuje możliwość angażu do wojska tzw. “transów”. Zgodnie z obecnymi przepisami, osoby z zaburzeniami płci nie mogą wstępować do armii. W rozporządzeniu ministra obrony narodowej dotyczącym orzekania o zdolności do służby wojskowej, “transseksualizm” i “obojnactwo” można znaleźć w kategorii “choroba i ułomność”.

W 2020 roku interweniował w tej sprawie ówczesny rzecznik praw obywatelskich, Ukrainiec Adam Bodnar. Tenże apelował do ministra Mariusza Błaszczaka o zmiany w przepisach. Przekonywał, że “osoby transpłciowe” mają obecnie utrudniony dostęp do służby wojskowej i to powinno się zmienić.

“‘Transseksualizm” i obojnactwo są do dziś wymienione jako choroby będące podstawą do orzeczenia przez komisję kategorii ‘E’ lub ‘N’ oznaczających całkowitą, trwałą lub czasową niezdolność do czynnej służby wojskowej.

“Propozycje zmian w sprawie orzekania o zdolności do służby wojskowej i trybu postępowania wojskowych komisji lekarskich w sprawach osób transseksualnych i osób interpłciowych były zgłaszane w uzgodnieniach wewnątrzresortowych, jednak nie zostały one zaakceptowane przez ówczesne kierownictwo MON” – przyznał Wydział Prasowy Centrum Operacyjnego MON. Aktualny minister – Władysław Kosiniak-Kamysz chce to zmienić.

“Pragniemy zapewnić, że problem utrudnionego dostępu do służby wojskowej dla osób transseksualnych i osób interpłciowych traktujemy poważnie i analizujemy możliwość zmian zapisów w tym zakresie” – napisało ministerstwo.

NASZ KOMENTARZ: Przyjęcie do armii “transów” czyli po prostu osób chorych psychicznie, będzie kolejnym punktem na długiej liście dekonstrukcji Wojska Polskiego. Taki ruch zniechęci do wstępowania w szeregi wojska normalnych ludzi. Podobnie było w USA.

Polecamy również: Żydowscy naziści nasilają ataki na chrześcijan

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!