Wiadomości

Robert Biedroń: Nigdy nie byłem gejem, to był taki eksperyment

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Robert Biedroń zszokował wczoraj wszystkich swym niespodziewanym wystąpieniem, w którym przyznał, iż nigdy nie miał skłonności homoseksualnych, a jego wcześniejsze deklaracje były mistyfikacją.

– To miał być taki eksperyment. Chcieliśmy sprawdzić, jak ludzie w Polsce zareagują na pojawienie się w polityce osoby otwarcie deklarującej się jako homoseksualista, która wręcz czyni z tej deklaracji oręż w walce politycznej – mówił podczas zwołanej wczoraj konferencji prasowej Robert Biedroń.

Wypowiedź ta wywołała spore poruszenie. Zaskoczeni całą tą sytuacją dziennikarze dopytywali, kto był autorem tego pomysłu i dlaczego Biedroń postanowił w to brnąć.

– Nie będę ujawniał autora tego pomysłu, bo nie zostałem przez niego do tego upoważniony. Natomiast powiem tyle, że efekty przerosły nasze przypuszczenia, dlatego postanowiliśmy to ciągnąć. Pojawiły się też w związku z tym niemałe pieniądze – odpowiedział Biedroń.

W tej sytuacji zrodziło się pytanie, co dalej z Wiosną, która wszak zbudowana została na fundamencie, który tych okolicznościach po prostu legł w gruzach. Trudno przecież wyobrazić się, by po tym, co właśnie powiedział przywódca ugrupowania, mogło ono dalej funkcjonować w takim kształcie jak dotychczas.

– Wiosna oczywiście nie ma racji bytu. Nie zamierzam jednak wycofywać się z polityki. Myślę o dołączeniu do jednej z partii prawicowych. Powiem tylko, że nie chodzi o PiS. Jestem już po wstępnych rozmowach, ale za wcześnie jest na razie, by mówić o szczegółach – stwierdził Biedroń.

/wk/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!