Europa Gospodarka Polska Wiadomości

Polskie produkty cieszą się dużą popularnością u naszych węgierskkich braci

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Kampania „Polskie Dni” („Lengyel napok”) na Węgrzech cieszy się sporym zainteresowaniem węgierskich konsumentów. Klienci największej węgierskiej sieci handlowej mogą spróbować wędlin, nabiału, napojów, dżemów, słodyczy i serów dziewięciu polskich producentów. Okazyjne ceny obowiązują do 22 października.

Kampanię zorganizowało Zagraniczne Biuro Handlowe Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu (PAIH) w Budapeszcie. Najbardziej popularne wśród Węgrów są polskie słodycze, dżemy, wafle ryżowe i soki – wyliczył cytowany w komunikacie Marcin Karaskiewicz, szef budapeszteńskiego biura PAIH.

„Polskie Dni” organizowane są w supermarketach CBA Prima po raz pierwszy. W projekcie uczestniczy pięć sklepów zlokalizowanych w stolicy Węgier.

W Budapeszcie znajdziemy marki o wieloletniej tradycji, jak: Herbapol, który nad Dunajem promuje swoje dżemy i soki; OSM Piątnica, oferująca twarogi, jogurty, mleko i sery czy Kupiec, z ofertą wafli ryżowych i kukurydzianych. Ale wśród polskich producentów są też młodsze firmy: AGI (producent smalcu gęsiego i kaczego), Dobrowolscy (wędliny), P.W. „MAT” (producent słodyczy), Milko (sery żółte, masło), Marwit (napoje) czy Cruz Group (napoje).

W najbliższych dniach strona węgierska ma podjąć decyzję, które z promowanych podczas w tych dniach produktów miałyby być wprowadzone do stałej oferty sklepów w stolicy Węgier. W planach są także kolejne kampanie promujące polskie specjały spożywcze.

Źródło: tvp.info

 

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!