Polska Wiadomości

Polska chce przekazać Ukrainie samoloty F-16

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Rozbrajania Polski ciąg dalszy. Tym razem przedstawiciel rządu PiS zadeklarował chęć przekazania Ukrainie naszych jedynych, w miarę nowoczesnych i zdolnych do walki samolotów, czyli F-16.

Polska chce przekazać Ukrainie nowy donejt w postaci F-16. Taką deklarację złożył w radiu WNET wiceminister obrony narodowej, Marcin Ociepa. Standardowo, deklaracja została oklejona okrągłymi słówkami o działaniu w ramach NATO oraz o tym, że to musi być robione w ramach szerszej koalicji, a nie samodzielnej akcji. Z drugiej strony, z wypowiedzi wiceministra jasno wynika, że Polska ponownie ma ambicje odgrywania roli naciskającego na inne państwa, jeśli chodzi o donacje dla Ukrainy.

NASZ KOMENTARZ: Wygląda na to, że w kuluarach już podjęto decyzje o oddaniu Ukrainie F-16, na zakup i utrzymanie których, polskie społeczeństwo wydało do tej pory miliardy złotych. Bez wątpienia nowy donejt zostanie przedstawiony jako wielki sukces polskiej polityki pomocowej, w zamian za którą nie udało się dotąd załatwić w Kijowie nawet tak banalnej sprawy jak zgoda na ekshumacje ofiar ludobójstwa wołyńskiego. Na koiec okrasi się to wszystko deklaracją zakupu nowych, drogich samolotów z USA, które trafia do Polski za 5-10 lat.

Polecamy również: Żydzi atakują Polaków w Jerozolimie. “Na polski dom poleciały kamienie”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!