Wiadomości

Petru nie czuje się odpowiedzialny za długi Nowoczesnej

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Na całym zarządzie Nowoczesnej spoczywa odpowiedzialność – mówił Ryszard Petru komentując dług partii Nowoczesnej. Były lider Nowoczesnej uważa, że to nie po nim partia odziedziczyła dług. W programie „Gość Wiadomości” w TVP Info powiedział, że to nie on złożył wniosek o kredyt, a zrobił to zarząd partii.

– To jest tak jak ze spółką. Spółka bierze kredyt i spółka go spłaca. Prezesi się zmieniają, a spółka dalej jest odpowiedzialna przed sądem czy przed bankiem – dodał.

Długi w Nowoczesnej pozostały po kampanii wyborczej z 2015 r. Nowoczesna straciła 75 proc. z ponad 6 mln zł rocznej subwencji, która przysługiwała jej za dobry wynik wyborczy. To ponad 4,5 mln zł każdego roku. Nowoczesna popełnia akademickie błędy. Niezgodnie z przepisami przelała pieniądze z rachunku partii bezpośrednio na konto komitetu wyborczego. Tymczasem zgodnie z kodeksem wyborczym pieniądze te najpierw powinny trafić na konto funduszu wyborczego partii, a dopiero stamtąd mogą zostać przekazane na konto komitetu wyborczego.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!