Felietony

Nowe informacje o polskim marynarzu, który zginął podczas zatopienia ORP Grom

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Z wielką przyjemnością możemy poinformować, że dzięki naszej pracy podjętej kilka miesięcy temu udało się odkryć kolejne informacje o polskim marynarzu, który zginął podczas zatopienia ORP Grom w 1940 roku. Kolejna rodzina naszego bohatera poinformowała o nieznanych szczegółach uzupełniając historię związaną z załogą naszego okrętu.

W odpowiedzi na artykuł jaki pojawił się na naszym portalu związany z historią załogi ORP Grom https://www.magnapolonia.org/bolesna-strata/ i z apelem o uzupełnienia materiałów związanych z naszymi bohaterami najpierw mieliśmy możliwość zaprezentowania dla Państwa biogramu Tadeusza Dwornickiego https://www.magnapolonia.org/dzielny-marynarz-z-orp-grom/ dziś przedstawiamy unikalne zdjęcie kolejnej ofiary zatopienia ORP Grom –  mata Stefana Köhna. Dzięki rodzinie wiadomo już, że urodził się on w Leśniewie na terenie województwa pomorskiego.

Serdecznie dziękujemy za wsparcie naszego projektu mającego na celu zebranie historii zwykłych osób, którzy tworzyli naszą historię gdyż tą drogą najłatwiej jest ukazać, że Ci bohaterowie byli tacy sami jak my – mający swoje marzenia, problemy rozterki lecz pomimo tego w momencie zagrożenia dla Ojczyzny byli gotowi walczyć za ukochaną Polskę.

Krzysztof Żabierek

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!