Polska Wiadomości

Narodowe Centrum Nauki finansuje “projekt badawczy” dotyczący transów i sadomasochizmu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Nie od dziś wiadomo, że PiS jest partią konserwatywną tylko deklaratywnie. W rzeczywistości jej rząd wdraża w Polsce skrajnie lewicowe rozwiązania znane z Zachodu, tyle że wolniej. Pisowcy dostosowują tempo rewolucji do polskiego podwórka. Wzorują się w tym dziele na Józefie Piłsudskim i Władysławie Gomułce, którzy chcieli polskiej drogi do socjalizmu.

Narodowe Centrum Nauki, podlegające ministrowi nauki Przemysławowi Czarnkowi, przyznało grant na “projekt badawczy” pt. “Transkobiecość i sadomasochizm/BDSM. Związki i napięcia w polu produkcji płci”. Beneficjentem niebagatelnej sumy prawie 750 tys. zł został skrajnie lewicowy dr Jan Wawrzyniec Szpilka z warszawskiej Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej (SWPS).

Wpis na liście grantów.

Jak czytamy w opisie “projektu badawczego” dostepnym na stronie NCN, punktem wyjścia do “badań” jest powieść fabularna z 2013 roku autorstwa transpłciowej pisarki amerykańskiej Imogen Binni pt. “Nevada”:

Powieść “Nevada” Imogen Binnie, powszechnie uznawana za przeomowy tekst z zakresu współczesnej literatury trans kobiecej, zaczyna się od sceny nieudanego, sadomasochistycznego zbliżenia między główną bohaterką a jej dziewczyną. Innymi słowy, pionierska powieść literatury trans kobiecej zaczyna się od sadomasochizmu. Dlaczego? Czy to przypadek?

Opis “projektu badawczego” nad związkami pomiędzy “osobami trans” i sadomasochizmem.

Do sprawy odniósł się dr Michał Sopiński, rektor Wyższej Szkoły Wymiaru Sprawiedliwości. Napisał: Wstyd! Dziś NCN przyznał 750 000 złotych na pseudobadania „Trans kobiecość i sadomasochizm/BDSM. Związki i napięcia w polu produkcji płci” p. Janowi Szpilce z SWPS. Na takie bzdury i pseudonaukę NCN wydaje pieniądze w dobie pauperyzacji naukowców…

W kolejnym wpisie dodał: Sprawę powinno dokładnie zbadać Ministertstwo Edukacji i Nauki oraz min. Czarnek. Dlaczego polscy podatnicy mieliby sponsorować dewiacje zamiast rzetelnej nauki?

Oburzenie społeczne wobec wydawania pieniędzy polskich podatników na tak głupie i szkodliwe ‘badania” spowodowało reakcję Ministerstwa Edukacji i Nauki. Minister Przemysław Czarnek odniósł się do tej sprawy mówiąc: –Projekt całkowicie reformujący system grantowy będzie przedmiotem prac rządu, jak ufam, jeszcze tej jesieni.

NASZ KOMENTARZ: Deklaracja ministra, przetłumaczona z polińskiego na polski brzmi: mamy was gdzieś, bo do jesieni sprawa przycichnie. Brakowało tu w zasadzie jeszcze wezwania w stylu: A tak w ogóle na jesieni są wybory i wszystko się może zdarzyć. Jeżeli chcecie likwidacji takich grantów, głosujcie na nas, bo jak do władzy dojdzie PO, będzie ich tylko więcej.

Polecamy również: Banderyzm kwitnie na Ukrainie. Problem narasta

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!