Wiadomości

Ministerstwo Zdrowia: Zmarły kolejne dwie osoby zarażone koronawirusem, liczba osób z potwierdzonym zakażeniem wzrosła do 1.221

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Mamy 58 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 40 osób z woj. mazowieckiego, 8 osób z woj. podkarpackiego, 3 osób z woj. podlaskiego, 3 osób z woj. warmińsko-mazurskiego, 2 osób z woj. opolskiego oraz po 1 osobie z woj. pomorskiego i wielkopolskiego – poinformowało Ministerstwo Zdrowia.

Jednocześnie z przykrością informujemy, że potwierdzono śmierć dwóch osób w szpitalu w Warszawie. Zmarli to: 78-letni mężczyzna i 84-letnia kobieta zakażeni koronawirusem. Oboje mieli choroby współistniejące – dodano.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 1221/16 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) – podsumowano.

Ok. 18.30 poinformowano o 43 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Potwierdzone przypadki dotyczyły: 10 osób z woj. śląskiego, 8 osób z woj. dolnośląskiego, 7 osób z woj. lubuskiego, 6 osób z woj. małopolskiego, 5 osób z woj. lubelskiego, 4 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. pomorskiego i 1 osoby z woj. zachodniopomorskiego.

Cztery godziny wcześniej poinformowano o 35 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Potwierdzone przypadki dotyczą: 14 osób z woj. łódzkiego, 7 osób z woj. dolnośląskiego, 4 osób z woj. śląskiego, 4 osób z woj. wielkopolskiego, 4 osób z woj. małopolskiego oraz po 1 osobie z woj. opolskiego i podkarpackiego.

Wcześniej poinformowano, że w związku z otrzymaną informacją ze szpitala we Wrocławiu, o zmarłym wczoraj rano pacjencie w wieku 71 lat, sprostowano informacji o liczbie zmarłych z powodu zakażenia koronawirusem. Przyczyną śmierci wskazanego pacjenta, zgodnie z kartą zgonu, była niewydolność krążeniowo-oddechowa niemająca nic wspólnego z koronawirusem. Pacjent okazał się być ostatecznie niezakażony koronawirusem. Stąd też liczba osób zmarłych z powodu zakażenia koronawirlsem to 14 – poinformowało Ministerstwo Zdrowia.>

Rano poinformowano o 34 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 9 osób z woj. lubelskiego, 6 osób z woj. śląskiego, 4 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 3 osób z woj. pomorskiego, 3 osób z woj. wielkopolskiego, 3 osób z woj. małopolskiego, 3 osób z woj. warmińsko-mazurskiego oraz po 1 osobie z woj. świętokrzyskiego i podkarpackiego i zachodniopomorskiego.

Dodano zarazem, że w szpitalu w Koszalinie zmarł 67-letni mężczyzna zakażony koronawirusem, który miał choroby współistniejące. Natomiast w szpitalu w Kaliszu zmarł 75-letni pacjent zakażony koronawirusem, ale bezpośrednią przyczyną zgonu w tym przypadku nie był COVID-19. Dlatego pacjent ten nie zostaje włączony do statystyk osób zmarłych z powodu COVID-19 – dodano.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 1085/15 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) – mogliśmy przeczytać w podsumowaniu.

Wczoraj potwierdzono zakażenie koronawirusem u 150 osób, cztery osoby zmarły:

Ministerstwo Zdrowia: Liczba osób, u których potwierdzono zarażenie koronawirusem, wzrosła do 1051

Obecnie to Zachodnia Europa stanowi epicentrum pandemii – o ile bowiem w takich krajach jak Chiny, Korea Południowa czy Japonia udało się w jakimś stopniu opanować sytuację, o tyle tutaj sytuacja z dnia na dzień przedstawia się gorzej. W Polsce liczba osób, u których potwierdzono zarażenie koronawirusem, przekroczyła wczoraj tysiąc, a czternaście osób do wczoraj zmarło.

Tragiczna jest zwłaszcza sytuacja w Hiszpanii, gdzie w ciągu minionej doby zmarło 738 osób zainfekowanych koronawirusem. To rekordowa liczba zgonów w ciągu 24 godzin – poinformowały w środę przed południem hiszpańskie władze sanitarne. Liczba osób, u których potwierdzono zarażenie koronawirusem, wzrosła w Hiszpanii do 47.610. Spośród nich zmarły 3.434 osoby. Dzień wcześniej w Hiszpanii zmarło 514 osób, co już wydawało się liczbą koszmarną…

We Włoszech w ciągu ostatnich 24 godzin liczba osób, u których potwierdzono zarażenie koronawirusem, wzrosła o 5.210 – do 74.386. W ciągu ostatniej doby zmarły tam 683 osoby zarażone koronawirusem, przez co łączna liczba ofiar śmiertelnych doszła we Włoszech do 7.503. Należy podkreślić, że odnotowana w ciągu ostatniej doby liczba zgonów w związku z zarażeniem koronawirusem jest mniejsza niż wczoraj, choć większa niż przedwczoraj i trzy dni temu…

W Niemczech z powodu koronawirusa zmarło do tej pory 198 osób – poinformował w czwartek Instytut im. Roberta Kocha (RKI) w Berlinie. To wzrost liczby ofiar śmiertelnych o 49 w porównaniu ze środą. W ciągu ostatnich 24 godzin zaraziło się 4 995 osób.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!