Wiadomości

Gwałtowne pogorszenie sytuacji we Francji – dzisiejszy dzień przyniósł tysiące nowych zakażeń, setki zgonów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Gwałtownie pogorszyła się dziś sytuacja we Francji, gdzie w ciągu ostatniej doby potwierdzono zakażenie koronawirusem u kolejnych 3.922 osób. W ten sposób liczba osób zarażonych koronawirusem wzrosła do 29.155, z których zmarło dotychczas 1.696. W ciągu ostatnich 24 godzin śmierć zabrała 365 osób zarażonych koronawirusem, w tym 16-letnią dziewczynę (w Ile-de-France). 3.375 osób przebywa na oddziałach intensywnej terapii. Ich stan jest ciężki. 34% z nich jest w wieku poniżej 60 lat.

Obecnie to Zachodnia Europa stanowi epicentrum pandemii – o ile bowiem w takich krajach jak Chiny, Korea Południowa czy Japonia udało się w jakimś stopniu opanować sytuację, o tyle tutaj sytuacja z dnia na dzień przedstawia się gorzej. Coraz bardziej niepokojące są też doniesienia ze Stanów Zjednoczonych.

Z danych WHO wynika, że w Stanach Zjednoczonych jest najwyższe tempo wzrostu nowych zachorowań – większe, niż we Włoszech i Hiszpanii. W Stanach Zjednoczonych zmarło w ciągu ostatniej doby ponad 200 osób zakażonych koronawirusem. USA stały się tym samym szóstym krajem, w którym przekroczono liczbę tysiąca ofiar śmiertelnych SARS-CoV-2.

Szczególnie dramatyczna sytuacja wciąż panuje we Włoszech oraz w Hiszpanii.

We Włoszech w ciągu ostatniej doby zmarło 712 osób zakażonych koronawirusem. Łączna liczba zgonów spowodowanych przez koronawirusa wynosi 8.215. W ciągu ostatnich 24 godzin odnotowano we Włoszech 6.153 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. W ten sposób liczba osób, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem, wzrosła tam do 80.539, spośród których zmarło 8.165 osób.

W Hiszpanii w ciągu wczorajszej doby zmarło 655 osób zainfekowanych koronawirusem. To jednak mniej niż dzień wcześniej, kiedy to zmarło 738 osób. Liczba osób, u których potwierdzono zarażenie koronawirusem, wzrosła w Hiszpanii o 8.578 – do 56.188. Spośród nich zmarło 4.089 osób.

A jak jest w mniejszych krajach Zachodniej Europy?

Po kilku dniach spowolnienia dynamiki przyrostu chorych liczba nowych przypadków koronawirusa w Belgii podwoiła się przez minioną dobę. Jak poinformowało w czwartek federalne centrum kryzysowe, w ciągu ostatnich 24 godzin potwierdzono 1298 infekcji oraz 42 zgony.

W ciągu ostatniej doby w Holandii stwierdzono ponad 1000 nowych przypadków zakażeń koronawirusem – podał w czwartek Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego i Środowiska (RIVM). To najwyższy dzienny przyrost zachorowań w tym kraju. 78 kolejnych osób zmarło. Łączna liczba osób, u których stwierdzono do tej pory zakażenie koronawirusem, wynosi w Holandii 7431. W całym kraju z powodu Covid-19 zmarły w sumie 434 osoby.

W Szwajcarii liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa wzrosła od środy o 58 do 161 – poinformowało w czwartek Federalne Biuro Zdrowia Publicznego. Łączna liczba zakażonych w kraju przekroczyła 10 tys. Władze podały, że liczba zainfekowanych wzrosła od środy z 9.765 do 10.714.

W Niemczech z powodu koronawirusa zmarło do tej pory 198 osób – poinformował w czwartek Instytut im. Roberta Kocha (RKI) w Berlinie. To wzrost liczby ofiar śmiertelnych o 49 w porównaniu ze środą. W ciągu ostatnich 24 godzin zaraziło się 4.995 osób.

/wk/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!