Wiadomości

Milion zł zainkasowali prawnicy reprezentujący Hannę Gronkiewicz-Waltz przed komisją, ponad 4 miliony zarobiła Agora

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Urząd m. st. Warszawy wydał prawie milion złotych na obsługę prawną, która obejmowała reprezentację prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz przed komisją weryfikacyjną. Z kolei kancelaria prawna Marka Chmaja – występującego w mediach jako krytyk zmian w sądownictwie autorstwa PiS – za „świadczenie pomocy prawnej” otrzymała od ratusza łącznie ponad pół miliona złotych – informuje portal TVP Info>.

Obsługą prawną, która polega również na reprezentowaniu prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz przed komisją weryfikacyjną zajmuje się kilka kancelarii, ale wyróżnia się „Dubois, Kosińska – Kozak Kancelaria Adwokacko-Radcowska Spółka Jawna”. Tylko ta kancelaria zarobiła na obsłudze prezydent Warszawy 736 tys. zł.

Wraz z rozpoczęciem działalności komisji weryfikacyjnej w kwietniu 2017 r., stołeczny ratusz rozpoczął współpracę z Izabelą Laskowską, która świadczy usługi w zakresie zarządzania ryzykiem. Na ten cel m.st. Warszawa wydało prawie 230 tys. zł.

Inną kancelarią, z której usług korzysta warszawski ratusz, to „Kancelaria Chmaj i Wspólnicy Sp.k.”. Na „świadczeniach pomocy prawnej” zarobili w ciągu piętnastu miesięcy ponad pół miliona zł.

W 2016 roku urząd miasta Warszawa korzystał z ekspertyz innej kancelarii prawnej, tj. „Kancelaria Prawna Świeca i Wspólnicy sp.k.”, z usług której korzystała też partia Nowoczesna, kiedy to 18 lipca 2017 r. składała do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Jarosława Kaczyńskiego.

Przy okazji można wspomnieć, że spółki Agora S.A i AMS S.A. na działaniach promocyjnych oraz między innymi na „działaniach informacyjnych z wykorzystaniem nośników citylight na wiatach przystankowych” zarobiły w latach 2016-2018 ponad 4,6 mln zł.

Wszystkie informacje, które dotyczą wydatków stołecznego ratusza, są dostępne w Biuletynie Informacji Publicznej m.st. Warszawy.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!