Wiadomości

Dyrektor szkoły w Radomiu został zwolniony po zorganizowaniu koncertu dla Rodziny Radia Maryja

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Dyrektor Zespołu Szkół Muzycznych w Radomiu Robert Pluta został zwolniony. To naruszenie prawa, bo decydujący głos ma Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, które wydało negatywne oświadczenie w tej sprawie. Mamy wrażenie, że jest to pokłosie koncertu dla Radia Maryja – poinformował w piątkowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja wiceminister obrony narodowej Wojciech Skurkiewicz.

19 sierpnia bieżącego roku w sali koncertowej im. Krzysztofa Pendereckiego Zespołu Szkół Muzycznych w Radomiu odbył się patriotyczny koncert dla Rodziny Radia Maryja w wykonaniu Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Po tym wydarzeniu prezydent Radomia Radosław Witkowski postanowił odwołać Roberta Plutę ze stanowiska dyrektora Zespołu Szkół Muzycznych bez wypowiedzenia, z zachowaniem dotychczasowych warunków zatrudnienia.

– Wczoraj przed godz. 15 został wezwany do Urzędu Miejskiego i wręczono mu odwołanie ze stanowiska z naruszeniem wszelkich przepisów prawa, bo to jest szkoła artystyczna i w tej sprawie decydujący głos należy do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Miasto występowało do ministerstwa z zapytaniem, czy może pozbawić stanowiska pana dyr. Roberta Plutę i ministerstwo wydało w tej sprawie negatywną opinię, a mimo to Robert Pluta został pozbawiony funkcji dyrektora Zespołu Szkół Muzycznych. Jest to człowiek bardzo merytoryczny, człowiek, któremu pod tym względem nie można nic zarzucić. Wszyscy mamy nieodparte wrażenie, że to jest pokłosie tego wspaniałego, patriotycznego koncertu, który przeżywaliśmy w minioną niedzielę w Radomiu. (…) Smutne jest, że tak działają władze Radomia, ale jestem przekonany, że najbliższe wybory prezydenckie zmienią niedobrą władzę w Radomiu – powiedział Wojciech Skurkiewicz.

Na pytanie, czy jest to sygnał puszczony przez władze Radomia do innych dyrektorów, administracji, ostrzegający przed podejmowaniem podobnych działań, wiceminister odpowiedział, że „w tych kategoriach absolutnie można to rozpatrywać”.

– Kwestie patriotyzmu, przywiązania do patriotyzmu – bacznie przyglądamy się temu, co robi ta władza w Radomiu – i ta sporadyczna obecność prezydenta na uroczystościach patriotycznych to jest jedno. Prezydent ożywił się dopiero w roku wyborczym, ale proszę zauważyć, że w zeszłym roku Święto Wojska Polskiego w Radomiu było obrazem rozpaczy. (…) Z tym prezydentem, który dziś zarządza miastem, niestety daleko nie zajdziemy. Jest to człowiek butny, arogancki, z otoczeniem, które za nic ma bliźniego, swoich współpracowników i myślę, że z tą arogancją władze dziś w Radomiu najwyższy czas skończyć. Sprawa dyrektora Zespołu Szkół Muzycznych Roberta Pluty przelała swoistą czarę goryczy, bo to jest absolutny skandal, który nie powinien mieć miejsca – ocenił gość piątkowych „Aktualności dnia”.

/Radio Maryja/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!