Wiadomości

Gen. Cygankow: Bojownicy przygotowują natarcie na Hamę i Aleppo

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Bojownicy koncentrują siły w celu przeprowadzenia natarcia na syryjskie miasta Hama i Aleppo. Jak wynika z informacji przekazanych przez szefa rosyjskiego Centrum Pojednania Stron Konfliktu w Syrii generała-majora Aleksieja Cygankow a, przygotowujące się do natarcia oddziały wyposażone są w ciężką broń i sprzęt pancerny.

W ubiegłym tygodniu przywódca ruchu Hajat Tahrir asz-Szam Bu Muhamad Al-Dżulani zwrócił się do wszystkich ugrupowań w prowincji Idlib z wezwaniem do rozpoczęcia dżihadu przeciw państwu syryjskiemu. Niedługo potem bojownicy pochwycili w Idlibie 500 zwolenników politycznego dialogu z Damaszkiem.

– Kilka tysięcy bojowników wyposażonych w ciężką broń oraz sprzęt pancerny skoncentrowano w celu przeprowadzenia natarcia na Hamę i Aleppo – poinformował gen. Cygankow.

Prócz tego podano, iż bojownicy przygotowują prowokację, żeby obwinić Damaszek o użycie broni chemicznej. Ta ten moment w miejscowości Esz-Szugur pod okiem „Białych Kasków” prowadzone są „ćwiczenia w warunkach porażenia chemicznego”, a bojownicy Hajat Tahrir asz-Szam zostali wyposażeni w osiem pojemników z chlorem.

/riafan.ru/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!