Polska Wiadomości

Jutro pikieta pod siedzibą katowickiego IPN. Zapraszamy!

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jutro 27 lutego br. odbędzie się pikieta pod siedzibą katowickiego IPN. Chodzi o sprawę niedawnego nalotu na niezależne wydawnictwo 3DOM.

W środę 21 lutego do częstochowskiego wydawnictwa 3DOM, niewątpliwie na zlecenie polityczne, zapukało ABW, celem przeszukania. 20 funkcjonariuszy ABW, którzy pojawili się na miejscu, zaaresztowało 30 książek. Właścicielem firmy jest Tomasz Grzegorz Stala, niezależny kandydat na prezydenta Częstochowy z ramienia “Alternatywy dla Częstochowy”.
Nalot ABW na wydawnictwo Tomasza Grzegorza Stali 3DOM jest związany ze śledztwem prowadzonym przez IPN, a dokładnie przez Oddziałową Komisję Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Katowicach. Sprawa związana jest ze zgłoszeniem Muzeum Auschwitz-Birkenau o rozpowszechnianiu kłamstwa oświęcimskiego w jednej z wydanych w Częstochowie książek.
IPN potwierdził, że ABW zatrzymało 11 egzemplarzy publikacji autorstwa Dariusza Ratajczaka p.t. ”Tematy Niebezpieczne” (oraz 83 egzemplarze okładek do tej publikacji), której treść zaprzecza faktowi masowego dokonywania zabójstw ludności pochodzenia żydowskiego na terenie niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau.
Zatrzymano także egzemplarze innych publikacji w/w autora, co do których także zachodzi uzasadniane podejrzenie, iż także ich treść zaprzecza faktowi masowego dokonywania zabójstw ludności pochodzenia żydowskiego – poinformował prokurator Dariusz Psiuk z Oddziałowej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Katowicach.
Warto przypomnieć, że:
– art. 54. Konstytucji mówi: “Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane”;
– art. 73 Konstytucji mówi: “Każdemu zapewnia się wolność twórczości artystycznej, badań naukowych oraz ogłaszania ich wyników, wolność nauczania, a także wolność korzystania z dóbr kultury”.
IPN DZIŚ ZAARESZTOWAŁ KSIĄŻKI – JUTRO PRZYJDZIE PO CIEBIE!!! Dlatego bądź z nami na pikiecie pod siedzibą IPN w Katowicach (ul. Józefowska 102) w dniu 27 lutego 2024 roku, od godziny 10:30 rozpoczniemy konferencją prasową. W tym dniu o godzinie 11:00 Tomasz Grzegorz Stala, właściciel Wydawnictwa 3DOM będzie przesłuchiwany przez prokuratora IPN.
STOP CENZURZE!!!
Strona wydarzenia na Facebook jest tutaj.
Organizatorami wydarzenia są:
– Stowarzyszenie Nowa Polska ponad Podziałami,
– Wydawnictwo 3DOM,
Serdecznie zapraszamy do udziału w pikiecie.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!