Europa Wiadomości

Łotwa zbuduje mur na granicy z Białorusią

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak donosi portal rp.pl autorzy projektu tłumaczą, że decyzja o budowie muru związana jest z rosnącą liczba prób nielegalnego przekroczenia granicy łotewsko-białoruskiej i zmianą sytuacji międzynarodowej. “Konieczne jest zapewnienie jak najszybszej budowy niezbędnej infrastruktury do ochrony granicy zewnętrznej” – przekonywali.

Za przyjęciem głosowało 72 posłów, nikt się nie wstrzymał i nikt nie głosował przeciw.

Z treści ustawy wynika, że wszystkie wnioski i sprawy związane z budową infrastruktury granicy oraz świadczeniem i wykonywaniem prac z tym związanych będą rozpatrywane i rozstrzygane w trybie priorytetowym przez instytucje państwowe i samorządowe.

Państwowa Straż Graniczna we współpracy z Państwową Agencją Ochrony Państwa określi obszar niezbędny do budowy infrastruktury.

Zapowiedziano również, że zostanie powołany Komitet Nadzoru Budowy Infrastruktury Granicy Zewnętrznej. Ma to przyspieszyć proces budowy.

“Biorąc pod uwagę, że budowa infrastruktury musi rozpocząć się niezwłocznie, projekt ustawy wejdzie w życie następnego dnia po jego ogłoszeniu” – informuje łotewski parlament.

To już kolejne państwo, któe zdecydowało się an ten krok.

Źródło: rp.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!