Polska Wiadomości

Ordo Iuris potwierdza brak poważniejszych incydentów podczas tegorocznego Marszu Niepodległości

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Jak donosi portal medianarodwoe.com adwokaci i radcy prawni prowadzący monitoring Marszu Niepodległości 2021 na podstawie porozumienia Stowarzyszenia Marsz Niepodległości i Instytutu Ordo Iuris nie odnotowali poważniejszych incydentów, pomimo kilku drobnych prowokacji – poinformował prezes Instytutu Ordo Iuris, Jerzy Kwaśniewski.

W tegorocznym Marszu Niepodległości wzięło udział 150 tys. osób. Mec. Jerzy Kwaśniewski podkreślił, że mimo tak licznego uczestnictwa organizatorom udało się przeprowadzić manifestację bez zakłóceń.

Organizatorzy i Straż Marszu przeprowadzili ponad stutysięczny Marsz bez zakłóceń – napisał.

Adwokaci i radcy prawni prowadzący monitoring #MarszNiepodleglosci2021 na podstawie porozumienia @StowMarszN i @OrdoIuris nie odnotowali poważniejszych incydentów, pomimo kilku drobnych prowokacji.

Organizatorzy i Straż Marszu przeprowadzili ponad stutysięczny Marsz bez zakłóceń https://t.co/MccanJA0kJ

— Jerzy Kwaśniewski (@jerzKwasniewski) November 11, 2021

Instytut Ordo Iuris prowadzi monitoring Marszu Niepodległości od 2018 roku.

Dzisiejsze wydarzenia były bezpieczne, jeśli chodzi o to, co się działo na ulicach Warszawy. Nic nas praktycznie nie zaskoczyło, jeśli chodzi o wydarzenia, które budziły najwięcej emocji – poinformował z kolei rzecznik Komendy Stołecznej Policji Sylwester Marczak.

Rzecznik KSP podkreślił, że “dzisiejsze uroczystości zaliczają się do najbezpieczniejszych w ciągu ostatnich lat”. – Ciężko doszukiwać się przypadków negatywnych na całej trasie Marszu – ocenił.

Lewica tego nie zniesie…

Źródło: medianarodowe.com

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!