[WYWIAD] Żona anglika skazanego za naklejki: Mogą zablokować twoje konto bez powodu!
Wiadomości

Laura Melia: Mogą zablokować twoje konto bez powodu! [WYWIAD]

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Mogą zablokować twoje konto bez powodu!

Kilka tygodni temu dowiedzieliśmy się, że sąd w Wielkiej Brytanii skazał na dwa lata więzienia, patriotę, zatroskanego o przyszłość swojego kraju. Podstawą aresztowania były naklejki, które Sam Melia produkował i rozklejał, skazanie nastąpiło natomiast, ze względu (jak to określił sędzia), intencję jaką miał Sam Melia. Sprawę opisywaliśmy TUTAJ

Prezentujemy Państwu wywiad z żoną Sama Melii, skazanego w Wielkiej Brytanii na 2 lata wiezienia za rozklejanie tożsamościowych wlepek/naklejek.

Okazuje się, że to nie jedyne szykany, z jakimi spotykają się brytyjscy patrioci, za nieprawomyślność prywatne firmy mogą zablokować twoje konto bez powodu!

Naszym zdaniem, Sam skupił a sobie oczy WIELKIEGO BRATA, głównie za krytyczne wobec żydów naklejki, jak wiadomo, tej nacji nie wolno krytykować.

Redakcja: Witaj! cieszę się, że zechciałaś podzielić się z polskimi czytelnikami tym co was spotkało. Sytuacja w Polsce nie jest taka zła, jak w Wielkiej Brytanii, ale „nasi” politycy planują wprowadzić bardzo podobne, totalitarne rozwiązanie, które funkcjonują już u was.

Opowiedz mi coś więcej o waszej działalności, czym się zajmujecie?

zablokowaćLaura Melia: Witaj! Patriotyczna Alternatywa to grupa zajmująca się budowaniem społeczności i aktywizmem, założona we wrześniu 2019 roku przez Marka Colletta. Naszym celem jest podniesienie świadomości na temat takich kwestii, jak upadek demograficzny rdzennych Brytyjczyków w Wielkiej Brytanii, wpływ masowej imigracji na nasze społeczeństwo, oraz indoktrynacja i uprzedzenia polityczne mające miejsce w brytyjskich szkołach.

Więcej informacji o naszych działaniach znajdziesz tutaj: https://www.patrioticalternative.org.uk/about

Jak zaczęły się wasze kłopoty prawne związane z produkcją „zbrodniczych” naklejek?

Sam został początkowo aresztowany w kwietniu 2021 r. Dwa lata później postawiono mu zarzuty „publikowania materiałów pisemnych z zamiarem wzniecania nienawiści rasowej”. W styczniu 2024 r. jego sprawa ostatecznie trafiła do sądu, gdzie uznano go za winnego i skazano na dwa lata więzienia.

Jaki był przekaz tych naklejek, co się na nich znajdowało?

W sumie było 310 różnych naklejek. Obejmowały szeroki zakres tematów, w tym imigrację, kwestie LGBT, zdrowie, rodzinę, wolność słowa itp. Najpopularniejszą kategorią naklejek była krytyka establishmentu, np. naklejki anty-BBC, anty-Antifa lub anty-Labour/Torys, co stanowiło 30% archiwum. Tylko 13% naklejek dotyczyło innych ras/religii/pochodzenia etnicznego lub wspominało o różnorodności lub wielokulturowości. Żadna z naklejek w żaden sposób nie zachęcała ani nie popierała przemocy, nie zwierała też  żadnych rasistowskich obelg. Prokuratura przyznała w sądzie, że treść wszystkich naklejek była zgodna z prawem. Sam został skazany za swoje „intencje” (przemyślenia) stojące za publikacją naklejek.

Czy rdzenni mieszkańcy Wielkiej Brytanii są prześladowani przez państwo? Czy możesz opisać jakieś przykłady tego prześladowania

Jeśli jesteś świadomy swojej tożsamości, czujesz się w pełni białym człowiekiem lub etnicznym Brytyjczykiem, to tak, będziesz prześladowany przez państwo. Będziesz nazywany „skrajną prawicą”, „ekstremistą” i „terrorystą”. Zostaniesz oczerniony w mediach, oczerniany i przedstawiany w fałszywy sposób, Twoje osobiste konta bankowe zostaną usunięte, zostaniesz wyrzucony ze wszystkich głównych mediów społecznościowych i nie będziesz mógł korzystać z takich rzeczy, jak firmy pośredniczące w płatnościach, takie jak np. PayPal. Nie będziesz mógł również zarejestrować się jako partia polityczna, jeśli uznają Cię za jakiekolwiek zagrożenie.

To szokujące. Czy możesz powiedzieć mi coś więcej na temat blokowania prywatnych kont bankowych? Nasza inicjatywa została zablokowana przez PayPal, ale banki w Polsce nie blokują jeszcze prywatnych środków i Polacy chyba nie do końca wierzą, że to możliwe.

Tutaj mogą zamknąć twoje prywatne konto w każdej chwili, nie podadzą ci nawet powodu.

Wprost trudno w to uwierzyć. Co wtedy z oszczędnościami, czy z wypłatą wynagrodzenia za pracę?

Dobre pytanie, również chciałabym znać na nie odpowiedź😊

Tak po prostu je zabierają oszczędności?

Wysyłają Ci czek, który jest bezużyteczny, ponieważ nie masz konta bankowego. Czasem uda się ich przekonać, żeby przelali pieniądze na cudze konto…

Czy te prześladowania dotyczą również zatrudnienia? 

Technicznie rzecz biorąc, nie mogą zwolnić Cię z pracy ze względu na politykę, ale mogą poszukać innego sposobu, aby Cię zwolnić, jeśli są zdeterminowani by się ciebie pozbyć to po prostu to zrobią.

W mediach głośno było o odkryciu w garażu/pokoju Sama „plakatu pewnego austriackiego malarza z wąsami”. Możesz to skomentować?

Na ulicy za naszym domem znajdował się garaż, który Sam i jego przyjaciele wynajęli podczas blokady Covid-19, aby ćwiczyć, gdy siłownie były zamknięte. Mieli tam zabawne zdjęcie Hitlera, umieszczone za drążkiem do podciągania. To było coś w stylu Hitlera, który podciąga się na drążku. Sędzia i ława przysięgłych widzieli zdjęcie wśród „dowodów”,  i dokładnie widzieli jaki ma charakter, ale nadal zachowywali się, jakby to było poważne zdjęcie. Uściślając, uważam, że ludzie powinni mieć możliwość wyznawania dowolnej ideologii politycznej, jaką chcą, i nie jest to dowód na „intencje”, tak czy inaczej było to tylko, zabawne memiczne zdjęcie, jakich pełno w internecie.

Jakie działania prawne zamierzacie teraz podjąć?

Zastanawiamy się nad odwołaniem się od wyroku, ale jest to bardzo powolny proces! Sam będzie prawdopodobnie bardzo blisko końca odbywania kary, gdy wszystko zostanie sfinalizowane, tak czy inaczej chcemy dochodzić sprawiedliwości, ponieważ absolutnie nie powinno dojść do skazania go.

Dziękuję za wywiad i pozdrów Sama od polskich patriotów! Niech się trzyma. Po burzy zawsze przychodzi słońce!

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!