Wiadomości

Kurdowie odbili bazę 17 Dywizji w Rakce i nie tylko…

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Wczoraj rano informowaliśmy, że oddziały ISIS przeprowadziły w Rakce kontratak, czego efektem było odzyskanie przez nie terytorium bazy 17 Dywizji, a także pobliskiej cukrowni – obiektów znajdujących się na północy od Rakki:

Kontratak ISIS w Rakce, Kurdowie utracili część zdobytych wcześniej pozycji

Na zajęcie przez ISIS terytorium bazy 17 Dywizji amerykańskie lotnictwo odpowiedziało zmasowanymi nalotami. Na linię frontu na północ od Rakki i na wschodnie jej przedmieścia skierowane zostały pododdziały kurdyjskiego specnazu YAT (ze składu YPG) oraz oddziały specnazu amerykańskie i brytyjskie.

Sły SDS biorące udział w szturmie Rakki szacowane są na 50 tysięcy żołnierzy, przy czym trzon ich tworzą różne zbrojne ugrupowania kurdyjskie z YPG i YPJ na czele:

Wczoraj wcześnie rano, jeszcze zanim nastał świt, siły kurdyjsko – amerykańskie zaatakowały pozycje ISIS równocześnie na terytorium bazy 17 Dywizji, w rejonie cmentarza miejskiego, we wschodnich dzielnicach Sinaa, Muhtalta, Ramela oraz w zachodnich dzielnicach Hatin i Romanija. Miasto było intensywnie ostrzeliwane przez artylerią, która zajęła stanowiska na przedmieściach, oraz bombardowane przez lotnictwo.

Bojownicy ISIS kontratakowali, wykorzystując wypełnione ładunkami wybuchowymi samochody. W ten sposób starali się oni atakować pozycje Kurdów na zachód od bazy 17 Dywizji i w rejonie miejscowości Mazraat Hatin. Według agencji AMAK, w wyniku tych ataków zabito do 20 bojowników SDS.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!