Wiadomości

Kontratak ISIS w Rakce, Kurdowie utracili część zdobytych wcześniej pozycji

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Wczorajszy dzień stał w Rakce pod znakiem przeciwuderzenia oddziałów ISIS, którym po wielogodzinnym ciężkim boju udało się wyprzeć Kurdów z bazy 17 Dywizji.

Wczorajszy atak zaczął się około południa od wysadzenia w powietrze przy pozycjach kurdyjskich samochodu wypełnionego ładunkami wybuchowymi (według innych źródeł – dwóch samochodów), po czym nastąpił szturm od południa na teren bazy.

Ciężki bój o teren bazy ciągnął się przeszło cztery godziny. Naloty amerykańskiego lotnictwa, wspierającego Kurdów, nie przyniosły rezultatu. Do wieczora ISIS przejęło kontrolę nie tylko nad bazą 17 Dywizji, ale także leżącą w pobliżu cukrownię. Strona islamska donosi także o wycofaniu się Kurdów z przedmieścia Sinaa, jednakże informacja ta nie znalazła jak dotąd potwierdzenia drugiej strony.

W toku walk o bazę 17 Dywizji, według danych agencji ISIS AMAK, Kurdowie stracili co najmniej 23 zabitych i kilkudziesięciu rannych. Dwaj bojownicy kurdyjskcy dostali się do niewoli. Późnym wieczorem Rakka była intensywnie bombardowana przez amerykańskie lotnictwo. W rejonie zdobytej przez ISIS bazy obecnie trwa wymiana ognia.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!