Europa Wiadomości

Strzelanina na dworcu w Monachium

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Niemiecka policjantka została ciężko ranna podczas strzelaniny, do której doszło na dworcu szybkiej kolei miejskiej (S-Bahn) w Unterfoehring pod Monachium. Sprawca, który też odniósł obrażenia, podobnie jak dwie postronne osoby, został zatrzymany.

Agencja dpa relacjonuje, że do strzelaniny doszło podczas rutynowej kontroli na peronie dworca. Sprawca podczas szamotaniny odebrał jednemu z policjantów pistolet i oddał kilka strzałów, trafiając funkcjonariuszkę w głowę. Życie rannej jest poważnie zagrożone.

Funkcjonariusze odpowiedzieli ogniem, raniąc napastnika. Rzecznik monachijskiej policji Michael Riehlein powiedział telewizji N24, że sprawca jest obywatelem Niemiec i ma 37 lat. Nie podał jednak jego narodowości.

epa06025524 Police and emergency vehicles at the scene of a shooting at the Unterfoehring subway station in Munich, Germany 13 June 2017. According to reports, during a morning police check at the station a suspect took a police officer’s pistol and then shot her, also injuring others at the scene. According to police information, it is probably not a terrorist attack. EPA/MARC MUELLER

Akcja policyjna została zakończona. Policja zapewniła, że sytuacja jest pod kontrolą i że incydent nie miał podłoża terrorystycznego.

– Nie ma zagrożenia dla ludzi – zstwierdził na antenie publicznego radia w Bawarii rzecznik lokalnej policji.

Dworzec Unterfoehring znajduje się na trasie linii S8 łączącej Monachium z lotniskiem.

W lipcu ubiegłego roku w Bawarii na południu Niemiec doszło do trzech poważnych zamachów terrorystycznych. W pociągu pod Wuerzburgiem młody Afgańczyk zaatakował siekierą i nożem pasażerów, raniąc pięć osób. W Ansbach uchodźca z Syrii wysadził się w powietrze, raniąc 15 osób.

Do najtragiczniejszego ataku doszło 22 lipca w centrum handlowym w Monachium. 18-letni Niemiec pochodzenia irańskiego dziewięć osób, a następnie popełnił samobójstwo.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!