Wiadomości

Książki z karykaturami Mahometa będą rozdawane uczniom we Francji

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Książki zawierające karykatury Mahometa – i satyryczne rysunki dotyczące innych religii – będą rozdawane uczniom w całej Francji. Zapowiedziały to władze francuskich regionów po bestialskim zabiciu przez islamskiego terrorystę nauczyciela, który w jednej z podparyskich szkol pokazał uczniom właśnie karykatury Mahometa.

Szef Związku Samorządów Regionalnych Renaud Muselier zapowiedział, że książka z karykaturami Mahometa opublikowana zostanie przy współpracy z Ministerstwem Oświaty. Będzie ona następnie darmowo rozdawana uczniom w całej Francji, by wytłumaczyć im, że należy za wszelka cena bronić wolności słowa i swobody wyrażania opinii.

Muselier podkreślił, że karykatury dotyczyć będą różnych religii oraz znanych polityków, by muzułmanie nie mieli wrażenia, że są wytykani palcami.

Książka stanowić będzie zbiór rysunków opublikowanych wcześniej w prasie, który opatrzony zostanie komentarzami historyków na temat długiej tradycji karykatur we Francji.

Francuski rząd zapowiedział jednocześnie delegalizacje wielu muzułmańskich organizacji, które są tubą propagandową islamskich ekstremistów.

Czytaj też:

Polska odmówiła udzielenia azylu Czeczenowi, który ściął głowę francuskiemu nauczycielowi

/rmf24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!