Wiadomości

Kolejne starcia wojsk azerbejdżańskich z siłami ormiańskimi

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W dniu 30 maja od godziny 11:55 do 16:25 członkowie nielegalnych ormiańskich oddziałów zbrojnych na terytorium Azerbejdżanu, gdzie tymczasowo rozmieszczony jest rosyjski kontyngent sił pokojowych, przy użyciu broni różnego kalibru okresowo ostrzeliwali pozycje jednostek Armii Azerbejdżanu stacjonujących w regionach Aghdam i Shusha – czytamy w komunikacie Ministerstwa Obrony Azerbejdżanu.

Jak dodano, jJednostki Armii Azerbejdżanu podjęły odpowiednie działania odwetowe w tych kierunkach. “Ponadto członkowie nielegalnych ormiańskich oddziałów zbrojnych, pod pozorem prac rolniczych, próbowali zainstalować trwałe urządzenia fortyfikacyjne przed pozycjami oddziałów Armii Azerbejdżanu stacjonujących w pobliżu miejscowości Chukhurmahla w rejonie Aghdam, miejscowości Yukhari Veysalli w regionie Fuzuli, miejscowości Khirmanlar w regionie Lachin i miejscowości Marjimak w regionie Kalbajar. Prace inżynieryjne zostały natychmiast wstrzymane w wyniku pilnych działań podjętych przez Jednostki Armii Azerbejdżanu” – czytamy dalej.

Przypomnijmy, że według Ministerstwa Obrony Narodowej Azerbejdżanu minionej nocy siły ormiańskie miały wielokrotnie w różnych punktach ostrzeliwać wojska azerbejdżańskie:

Ministerstwo Obrony Azerbejdżanu: Pozycje armii azerbejdżańskiej były wielokrotnie ostrzeliwane

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!