Świat Wiadomości Żydzi

Kolejna zbrodnia żydowskich nazistów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Izrael popełnił zbrodnię ludobójstwa w obozie dla uchodźców Nur Shams, w którym przez 3 dni mordował cywilów. Ponadto aktualnie jego siły szturmują miasto Tulkarm, w wyniku czego zginęli kolejni cywile.

Kolejna zbrodnia żydowskiego reżimu. – Oblężenie trwa od czwartkowego wieczoru. Armia izraelska oblega obóz ze wszystkich stron. Nikt nie może do niego wejść ani go opuścićpowiedział Mu’ayyad Shaa’ban, wysoki urzędnik władz Autonomii Palestyńskiej. – Sytuacja jest katastrofalna i trudna w każdym znaczeniu tego słowa – dodał.

Shaa’ban zwrócił uwagę, że siły armii izraelskiej zbombardowały cywilne osiedla palestyńskie w Tulkarm. Oficjalnie potwierdzono, że w wyniku tego ataku zginęły dwie osoby. – Wielu zabitych i rannych leży na ulicach i ani karetki pogotowia, ani nawet obywatele nie mogą do nich dotrzeć – dodał.

Palestyńska Organizacja Czerwonego Półksiężyca oświadczyła w piątek, że „izraelska armia w dalszym ciągu uniemożliwia wjazd karetek pogotowia do obozu Nur Shams w Tulkarm na Zachodnim Brzegu, utrudniając w ten sposób transport rannych osób”.

Urzędnik palestyński powiedział także, że armia izraelska aresztuje dziesiątki mieszkańców. Shaa’ban wezwał społeczność międzynarodową do pilnej interwencji, aby uratować mieszkańców i umożliwić zespołom medycznym wejście do obozu w celu ewakuacji ofiar.

– Wszyscy mieszkańcy obozu stali się zakładnikami bez żywności i prądu, odcięci od świata zewnętrznego z powodu trwającego oblężenia i działań wojennych – powiedział.

W czwartek żydowskie radio wojskowe ogłosiło, że armia rozpoczęła realizację „operacji wojskowej na szeroką skalę” w obozie dla uchodźców w Nur Shams, nie określając celu ani czasu jej trwania. Równolegle z trwającą od 7 października wojną w Strefie Gazy, armia izraelska nasiliła naloty i aresztowania na Zachodnim Brzegu, w tym w okupowanej Jerozolimie.

Według danych palestyńskich i międzynarodowych, niszczycielska wojna w Gazie spowodowała śmierć i obrażenia ponad 34 000 osób, w większości dzieci i kobiet, a także masowe zniszczenia i głód, który pochłonął życie dzieci i osób starszych.

Izrael kontynuuje tę wojnę pomimo rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ wzywającej do natychmiastowego zawieszenia broni. Tel Awiwowi postawiono także zarzuty popełnienia ludobójstwa przed Międzynarodowym Trybunałem Sprawiedliwości.

Polecamy również: Rząd Tuska chce by w każdym szpitalu był aborcjonista

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!